Sotsiaaldemokraadid: inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale

Laupäeval toimus Tallinnas restoran Clos suveaias Sotsiaaldemoraatliku Erakonna (SDE) volikogu istung.

FOTO: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kinnitas täna vastu võetud poliitilises avalduses, et Eesti Vabariigi põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega ja inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale.

Sotsiaaldemokraadid ei toeta kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal 2021. aasta oktoobris. Volikogu leidis, et Eesti põhiseadust ei tohi kiskuda mõttetusse poliitilisse võitlusse, mille eesmärk on vaenu külvates ja ühiskonda lõhestades mobiliseerida osa valijaskonnast.

Erakonna esimehe sõnul ei lepi sotsiaaldemokraadid sellise rahvahääletusega, mille eesmärk ei ole mitte otsida kokkulepet, ühisosa ja lahendust, vaid tekitada vastandust ja lõhkuda ühiskonda. «Sellest tuleks põlvkondlik konflikt pikaks ajaks,» märkis Saar. 

«Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi ning seda kinnitasime ka oma tänases volikogu avalduses,» lisas Saar.

«Inimesed elavad oma elu neile omasel moel edasi ja kavandatav referendum ei muudaks seda mitte kuidagi,» lisas erakonna volikogu esimees Eiki Nestor.

Tagasi üles
Back