Jüri Ratas sõidab Soome ja Rootsi peaministritega koroonapiiranguid arutama

Peaminister Jüri Ratas

FOTO: Mihkel Maripuu

Täna pärastlõunal suundub peaminister Jüri Ratas Soome ja seejärel Rootsi, et lühivisiidi käigus arutada oma kolleegide Sanna Marini ja Stefan Löfveniga Covidi-vastast võitlust, kahepoolset koostööd, neljapäeval algava Euroopa ülemkogu teemasid, olukorda Valgevenes ja teisi päevakajalisi küsimusi.

Peaminister Jüri Ratase sõnul praeguses olukorras, kus Covidi-pandeemia tõttu on rahvusvaheline suhtlus paljuski liikunud videokõnede poole, leiavad aset vaid kõige tähtsamad visiidid. «Lisaks neljapäeval ja reedel toimuvale Euroopa ülemkogule kuulub sinna kindlasti ka suhtlemine meie lähimate heade naabritega,» lausus Ratas.

Kohtumistel räägitakse piiriülesest liikumisest, digikoostööst, mille olulisus on pandeemia oludes veelgi kasvanud, õhtusöögil Stefan Löfveniga on plaanis puudutada ka kliimateemasid. Ülemkogu eel arutatakse sanktsioonide kehtestamist vägivalla ja valimistulemuste võltsimise eest vastutavate Valgevene ametiisikute suhtes ja lähenemist olukorrale Ida-Vahemeres, dialoogi Hiinaga, samuti digitaalse siseturu arendamist.

Jüri Ratas naaseb Eestisse täna hilisõhtul.

Tagasi üles
Back