Urmas Paet: EL peaks nõudma Beiruti plahvatuse sõltumatut uurimist

Urmas Paet.

FOTO: Matti Kämärä

Euroopa Parlamendi liikmed saatsid Euroopa Liidu (EL) kõrgele välisesindajale Josep Borellile kirja, milles soovivad, et EL annaks Liibanonile Beirutis toimunud tugeva plahvatuse tõttu mitmekülgset tuge ning ühendus peaks nõudma sõltumatut uurimist plahvatuse põhjuste selgitamiseks. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eurosaadiku Urmas Paetile (Reformierakond) tuli uudis Beirutis toimunud tugeva plahvatuse ning selle ulatuslike kahjude kohta suure šokina. «Liibanon oli juba enne plahvatust raskes olukorras Covid-19 pandeemia ja majanduskriisi tõttu ning lisaks on Liibanonis maailma suurim arv põgenikke elaniku kohta. Niisiis on riigil mitmeid raskusi,» ütles Paet. Seetõttu on tema sõnul ELi igakülgne abi plahvatusjärgsele Liibanonile väga tähtis. 

Euroopa Parlamendi liikmed käisid oma kirjas Borrellile välja, et EL saaks Liibanonile tuge pakkuda Euroopa tsiviilkaitsemehhanismi käivitamise kaudu, saates appi kogenud tuletõrjujaid ja kasutades Kopernikuse satelliiditeenust. Humanitaarabi peadirektoraadi kaudu tuleks saata ka kiiremas korras toiduaineid ja meditsiiniabi. 

Tagasi üles
Back