Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond tahavad jõuda ühinemisega ühele poole augustis

Märt Läänemets.

FOTO: Kristjan Teedema

Vabaerakonna ja Elurikkuse Erakonna esindajatest koosnevad redaktsioonitoimkonnad annavad lähipäevil ühinemisdokumentidele veel viimast lihvi ja juhatustel on plaanis allkirjastada need augusti algul.

Tartus toimuvad 20. augustil üheaegselt mõlema erakonna üldkoosolekud, kus erakondade ühinemine lõplikult otsustatakse. Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond on alates kevadest pidanud ühinemisläbirääkimisi eesmärgiga moodustada kahe erakonna baasil uus erakond.

Vabaerakonna aseesimehe Märt Läänemetsa kinnitusel on Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond (ERE) keskendunud läbirääkimisel ühisosale ning punaseid jooni ületada pole tarvis olnud.

«Vabaerakonna ja ERE läbirääkimised on läinud üsna rahumeelselt ja koostöö vaimus, sest ühinemiseks on mõlemal poolel tugev tahe olemas,» ütles Läänemets. «Me oleme algusest peale keskendunud ühisosale ja nii ei ole tekkinud ka punaseid jooni, mida kumbki ei ole nõus ületama. Uue erakonna võimalikke nimevariante hetkel veel hääletatakse läbi. Kuid poliitiliste sihtide keskmes on keskkondlikkus. Keskkond, kogukond ja kodanikuühiskond on meie poliitilise programmi märksõnad.»

Tagasi üles