Valimiskomisjoni juhiks valiti Oliver Kask

Vabariigi valimiskomisjoni eelmise koosseisu koosolek, mil kuulutati välja riigikogu valimiste tulemused.

FOTO: Eero Vabamägi

Täna esimesele koosolekule kogunenud Vabariigi Valimiskomisjoni uus koosseis valis juhiks Tallinna ringkonnakohtu kohtuniku Oliver Kase ja asejuhiks riigikontrolöri nõuniku Airi Mikli.

Valimiskomisjoni uus juht Oliver Kask peab tähtsaks valimiskomisjonide jätkuvalt usaldusväärset tööd ning valimiskorralduse edasiarendamist. «Pika aja jooksul on Vabariigi Valimiskomisjoni usaldatud väga kõrgelt ja selle usalduse püsimise eest tuleb hea seista ka edaspidi,» märkis Kask.

Lisaks Kasele ja Miklile kuuluvad neljaks aastaks nimetatud komisjoni Tallinna halduskohtu kohtunik Janek Laidvee; õiguskantsleri asetäitja-nõunik, kantselei direktor Olari Koppel; riigiprokuratuuri juhtiv riigiprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar; riigikantselei istungiosakonna juhataja Aivar Rahno ning audiitorkogu poolt nimetatud KPMG Baltics OÜ IT nõustamiseteenuste juht Teet Raidma.

Millega tegeleb valimiskomisjon?

Vabariigi Valimiskomisjoni ülesanne on kindlaks teha üleriigilised hääletamis- ja valimistulemused, tagada riigikogu valimise, Vabariigi Presidendi valimise, kohaliku omavalitsuse volikogude valimise, Euroopa Parlamendi valimise ning riigikogu esimehe ja aseesimeeste valimise ning rahvahääletuse korraldamise ühetaolisus. Samuti juhendada teisi valimiskomisjone, valvata nende tegevuse järele ning täita muid seadustest tulenevaid ülesandeid.

Tagasi üles