Koalitsioon võib pensionireformi eelnõu siduda valitsuse usaldushääletusega

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk FOTO: Sander Ilvest

Koalitsioon pole veel kindel, kuidas teist pensionisammast vabaks laskva eelnõu lõpphääletust korraldada, ühelt poolt kõikide ettepanekute hääletamine võtaks kaua aega, teisalt ei soovita ka siduda eelnõu valitsuse usaldushääletusega. 

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) ütles Postimehele, et pea tuhande muudatusettepanku läbi hääletamine ning kui opositsioon võtaks kogu aeg ka pause, kestaks hääletamine mitu päeva. Kokk lisas, et praegu on kavas arutada muudatusettepanekute tegijatega läbi kõik nende parandused, et siis näha, kas võetakse need ise tagasi. 

«Muidugi enne seda me vaatame kõik ettepanekud läbi, arutame advokaatidega, fondihalduritega ning üritame viia kõik seadusega vastavusse,» mainis Kokk ja lisas, et kui on arutelu, siis on valitsusel juba kondikava valmis, milliseid muudatusettepanekuid nad võtavad sisse ja milliseid mitte. «Nii opositsiooni ja koalitsiooni eesmärk on see, et sellest saaks parim seadus. Et kõik riskid maandada nii inimestel kui ka pensionifondidel,» vastas Kokk küsimusele, kas opositsioon võiks arutelust keelduda. 

Valitsus võib siduda ükskõik millise enda poolt üles seatud seaduseelnõu usaldusega valitsusega. See võimaldab vältida venitamistaktikat ehk muudatusettepanekute hääletamist ja opositsioonil vaheaegade võtmist täiskogu istungitel. «Kuid see oleks kõige halvem variant,» tõdes Kokk. 

Keskerakond, EKRE ja Isamaa on otsustanud muuta teine pensionisammas vabatahtlikuks ja anda inimestele võimalus sinna kogutud raha välja võtta.

Tagasi üles
Back