Pildid: president nimetas Arvo Alleri maaeluministriks

President Kersti Kaljulaid nimetas täna hommikul ametisse maaeluministri Arvo Alleri. Seejärel andis Aller riigikogu ees ametivande. 

Riigipea soovis minister Allerile edu ning usalduslikku läbisaamist nii põllumajandussektori kui ka maaeluministeeriumi inimestega. 

«Usun, et minister Arvo Aller suudab tagada nii oma valdkonna professionaalse arendamise kui ka töörahu maaeluministeeriumis,» sõnas peaminister Jüri Ratas.

Alleril tuleb täna värske maaeluministrina anda vastuseid ka kell 11 Toompeale meeleavaldusele saabuvatele põllumeestele. Põllumeeste eesmärk on teha end kuuldavaks, et valitsus nende eest ka Euroopas järgmise, 2021-2027 eelarveperioodi läbirääkimistel seisaks. 

Uus maaeluminister

Uus maaeluminister Arvo Aller kuulub Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda.

Arvo Aller sündis 28. juulil 1973 Kohtla-Järvel, ta on abielus ning kahe lapse isa. Aller astus 2002. aastal Eestimaa Rahvaliitu, mis kannab alates 2012 nime Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Aastatel 2018–2019 oli ta Jõhvi vallavolikogu liige, aastatel 1999–2019 Ida-Virumaa Talupidajate Liidu direktor, alates 1997. aastast liidu konsulent.

Aastal 1996 oli AS Eesti Põlevkivi allmaa elektriremondi lukksepp ja OÜ Revino traktorist.

Arvo Aller lõpetas 1997. aastal Eesti Põllumajandusülikooli agronoomia erialal, 2013. aastal Tallinna Tehnikaülikooli tööhügieeniku erialal. Valdab eesti, inglise, vene ja saksa keelt.

Allikas: valitsus.ee

Tagasi üles
Back