Kiik valitsuse tööst: senisest enam tuleb panna rõhku sisulistele tegevustele
Michal: Keskerakonnaga mingeid kõnelusi ei käi

Sotsiaalminister Tanel Kiik.

FOTO: Kristjan Teedema

Peagi sada tööpäeva seljataval Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsusel tuleks edaspidi senisest enam panna rõhku sisulistele tegevustele ja vajalikke lahendusi leidvatele aruteludele, leiab sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond). 

«Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuse esimesed sada päeva saavad peagi täis ning edaspidi tuleb panna senisest enam rõhku sisulistele tegevustele ja vajalikke lahendusi leidvatele aruteludele,» sõnas Kiik.  

Kommenteerides kuuldusi Keskerakonna ja Reformierakonna võimalike läbirääkimiste kohta uue võimuliidu loomiseks, märkis Kiik, et «Keskerakonnale on kombeks üks valitsuskoalitsioon korraga». 

Ta toonitas, et koalitsioonilepingus paika pandud prioriteetde saavutamiseks tuleb panustada kõigil erakondadel, poliitikutel ning ühiskonnal tervikuna. Prioriteetideks on peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning turvaline ja kaitstud riik. 

«Loomulikult on iga valitsusliidu püsimise eelduseks kõigi osapoolte tahe ühiselt Eesti elu edasi viia ning mõistmine, et valitsuses olek tähendab vastutust mitte ainult enda valijate, vaid kogu Eesti riigi ja rahva ees,» sõnas Kiik. 

Sel nädalal täitub võimuliidul sada tööpäeva. Selle aja jooksul on valitsust saatnud mitmed skandaalid, samuti on ka üks minister vahetunud. 

Michal: Keskerakonnaga mingeid kõnelusi ei käi

Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal kinnitas rahvusringhäälingule, et Reformierakond ei pea Keskerakonnnaga mingeid kõnelusi uue valitsuliidu kokkupanekuks. Uue võimuliidu loomise kuulduste taga on Michali hinnangul Keskerakonna juhtide mure erakonna populaarsuse murenemise pärast.  

«Suvel ikka kohtutakse omavahel ka vabas õhkkonnas, see on täiesti normaalne olukord. Aga mingisuguseid läbirääkimisi meie vaatest kindlasti ei käi,» ütles Michal ERRile.

Tagasi üles