Ratas peab Euroopa Komisjoni Simsoni kõrvale pakkuma ilmselt veel ühe nime
Lisatud peaministri kommentaar!

Kadri Simson.

FOTO: Põhjarannik

Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat Ursula von der Leyen kinnitas täna Euroopa Parlamendis kohtumisel Renew Europe'i (senine ALDE) saadikutega, et soovib kõigilt riikidelt Euroopa Komisjoni voliniku kohale kahte kandidaati.

Kandidaatideks peaksid olema üks mees ja üks naine, et seejärel teha valik. Eesmärk on, et uues Euroopa Komisjonis oleks mehi ja naisi võrdselt.‬

Kohtumisel osalenud Urmas Paeti sõnul tähendab see seda, et Jüri Ratas peab Kadri Simsoni kõrvale leidma esitamiseks veel ühe meessoost kandidaadi.

Kuigi Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker üritas blokkida Kadri Simsoni vahevolinikuks nimetamist, otsustas liikmesriikide esindajaist koosnev liidunõukogu esmaspäeval, et Eestil on õigus ta siiski Brüsselisse saata.

Juncker püüdis vahevoliniku läkitamist takistada, väites, et on lahkuva voliniku Andrus Ansipi töö juba tema kolleegide vahel ära jaganud, mistap enne hilissügist, kui ametisse asub uus Euroopa Komisjon, uut volinikku vaja pole.

Peaminister Jüri Ratas ütles Postimehele, et nad on juba ühe kandidaadi esitanud. Küsimusele, kas nad valivad ka teist kandidaati Komisjoni, vastas ta, et nemad pole sellist signaali küll saanud. «Ma ei tea, et ta oleks meile kirja saatnud. Me esitasime oma kandidaadi.» 

«Arvan, et see mõte uuel Komisjoni presidendikandidaadil, et võimalik ka sooline tasakaal Komisjonis, on täielikult õigustatud. Ma toetan seda igaljuhul. Kui Eestis on olnud Komisjonis varasemalt mehed, siis nüüd on kandidaadiks naine,» selgitas peaminister. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles