Ansip: kaotasid need, kes tahtsid Euroopat lõhestada

Reformierakonna poliitikud kogunesid Kultuurikatlasse peole.

FOTO: Remo Tõnismäe

Euroopat lõhestada soovijad on nende valimiste kaotajad, ütles taas europarlamenti pääsenud reformierakondlane Andrus Ansip.

«Kui see valitsus ei tee nende valimiste tulemustest selgeid järeldusi, siis on ta veel rumalam, kui oleme osanud temast arvata,» ütles Ansip täna õhtul ERR-i stuudios.

Ansip avaldas arvamust, et lõppenud valimised olid esimesed europarlamendi valimised Eestis, kui inimesed tõepoolest mõtlesid, milline hakkab Euroopa Parlament välja nägema, sest varasemad on olnud lihtsalt protestivalimised.

Ansipi sõnul oli valimiste eel tõusnud esile küsimus, kas ülekaalu saavad need, kes  tahavad Euroopat lõhestada, või võidavad need, kes hindavad ühtsust.

«Nüüd võib öelda, et need, kelle eesmärk oli Euroopa Liitu lõhestada, need kaotasid,» rõhutas Ansip. Ta lisas, et paremäärmuslased on peaaegu igal pool oma positsioone kaotanud. See on Ansipi sõnul signaal ka nendele Eestis, kes on otsinud sõpru lõhestajate hulgas.

Need valimised on saatnud mitu signaali praeguse valitsuse aadressil ja kui neil on vähegi südant, siis võtavad nad rahva arvamust kuulda, avaldas Ansip lootust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles