Igor Gräzin nõuab e-valimiste tühistamist

Igor Gräzin

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Igor Gräzin, kes kandideerib Keskerakonna nimekirjas europarlamenti, pöördus valimiskomisjoni poole eelmisel kolmapäeval, et komisjon tühistaks e-valimised. 

Igor Gräzin kirjutas avalduses valimiskomisjonile, et tema poole on pöördunud mitmed valijad, kuna neil puudub võimalus e-valimiste käigus tema poolt hääletada.

Valimiskomisjoni meedianõunik Kristi Kirsberg vastas, et esmalt on oluline rõhutada, et antud teema ei puudutanud kuidagi e-hääletamise rakendust, kuna rakenduses olid kõik nimed ja otsingud korrektsed. Samuti oli valimistel veebilehel avaldatud kandidaatide koondnimekiri korras. «Aga tõepoolest 21. mail oli tõrge veebilehe kandidaatide nime otsingus, mis ei töötanud, kui kasutati täpitähti. See puudutas kõiki kandidaate, kelle nimes on täpitähed,» ütles Kirsberg ja lisas, et kohe, kui veast teatati parandati see ära. 

Avaldame Igor Gräzini avalduse täismahus: 

«Sisestades otsingusõna «Gräzin» või «Igor Gräzin», saadakse vastuseks, et selle nimekaga kandidaati ei leitud. Selle tulemusel puudus neil võimalus minu poolt hääletada. Mitmel juhul levis väärinfo, et ma tegelikult enam ei kandideeri.

Palun koheselt mittetöötav valimisrakendus silmapilkselt parandada ja leida võimalus taastada seaduslik valimiste olukord.

Igor Gräzinit ei leia.

FOTO: Kuvatõmmis

Palun välja selgitada ja mulle koheselt teada anda, mitu korda on e-valimiste ajal kasutatud otsingusõna «Gräzin» ja/või «Igor Gräzin», mille tulemusena on neile kuvatud vastusena «selle nimega kandidaate ei leitud». Paljud nendest inimestest on lahkunud valimislehelt häält andmata.

Ühtlasi palun kaaluda võimalust tühistada e-valimised, kuna olukorras, kus otsingumootor nime «Gräzin» korral vastet ei anna pole e-valimiste perioodil täidetud valimiste vabaduse, üldisuse, ühetaolisuse ja otsesuse põhimõtteid.»

Tagasi üles