iDeal kampaania

Euroopa Parlamendi valimistel on e-hääle andnud pea 140 000 inimest
Hääletada saab täna kella 18ni

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Täna kella 13:45 seisuga on Euroopa Parlamendi valimistel elektrooniliselt hääletanud 139 947 inimest. E-hääletada saab täna kella 18ni. 

Ühtlasi on täna viimane eelhääletamise päev jaoskondades. Erinevalt e-hääletamisest, saab kõigis valimisjaoskondades hääletada täna õhtul kella 20ni.

Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, kes korraldab ka väljaspool elukohta hääletamist. Jaoskondade kohta leiab lisainfot kaardirakenduselt valimised.rahvastikuregister.ee. Samuti jätkub e-hääletamine aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni.

Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti e-hääletamise ajal või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa ning hääletada saab vaid elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Tutvu kandidaatidega SIIN

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles