Homsest algab Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine välisesindustes

Euroopa parlamendi valimised, plakatid, poliitreklaam.

FOTO: Eero Vabamägi/postimees /

Esimesed välisesindused avavad homme oma uksed välisriigis elavatele Eesti kodanikele Euroopa Parlamendi valimistel eelhääletamiseks. Esindused on kohapeal hääletamiseks avatud vähemalt kahel päeval vahemikus 11.–16. mai. 

Kokku saab kohapeal hääletada 35 riigis 39 esinduses.

Välisriigis elavale Eesti kodanikule on esinduses kohapeal hääletamine üks kolmest variandist. Elektrooniliselt saab oma hääle anda lehel www.valimised.ee 16.–22. maini. Taotluste vastuvõtt kirja teel hääletamiseks on välisesindustes nüüdseks lõppenud.

Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa sõnul eelistavad välismaal elavad Eesti kodanikud ülekaalukalt e-hääletamist, kuid on ka inimesi, kes tulevad esindusse kohale või hääletavad juba varem kirja teel.

Kersti Eesmaa paneb kohapeal hääletada soovijatele südamele, et nad kontrolliksid üle, millal esindus hääletamiseks avatud on.

Kodanikud, kes elavad mõnes teises Euroopa Liidu liikmesriigis ja on varem asukohariigile avaldanud soovi valida kohaliku nimekirja alusel, Eesti nimekirjas olevaid kandidaate valida ei saa.

Täpsed kellaajad, millal esindused kohapeal hääletamiseks avatud on, leiab siit: https://vm.ee/et/valimistel-osalemine

Tagasi üles