Galerii: saarlaste poolehoiu pälvis Indrek Saar
Sotside esimehekandidaatide esimene debatt

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe kandidaadid pidasid esmaspäeval Kuressaares maha debati.

Neljast seni teada olevast esimehekandidaadist olid Kuressaares rahva ette tulnud kolm: Indrek Saar, Riina Sikkut ning Lauri Läänemets.

Esmaspäeval oma kandideerimisest teatanud Sven Mikserit kohal ei olnud.

Sotsiaaldemokraatide Saaremaa piirkonna juhatus otsustas erakonna esimehekandidaadiks esitada Indrek Saare ning aseesimehe kandidaadiks Riina Sikkuti. Ühtlasi valisid Saaremaa sotsid endale uue piirkonnajuhi Rando Kubitsa.

Piirkonna senise esimehe Jaanis Prii sõnul räägib Saare kasuks tema suur poliitiline pagas nii erakonna aseesimehe, peasekretäri kui ka ministrina. «Kogu oma poliitiku karjääri jooksul on ta hoidnud sidet Saaremaaga ja aidanud siinseid probleeme lahendada. Tal on olemas kõik head omadused selleks, et olla hea organisatsiooni juht,» lausus Prii. Saare kasuks rääkis seegi, et ta juured on Saaremaalt pärit.

Erakonna aseesimehe kohale esitas Saaremaa piirkonna juhatus Riina Sikkuti. «Riina on oma erakonda tulekuga toonud uut sära ja värskust. Ta on äärmiselt tasakaalukas ja teeb oma otsuseid kaalutletult. Meie hinnangul peab erakonnajuhtide seas olema tarku naisi,» kommenteeris Prii.

Sotsiaaldemokraadid valivad endale uue erakonna esimehe 9. juunil Tartus toimuval üldkogul.

Esmaspäeval, 6. mail toimunud Saaremaa piirkonna üldkoosolekul valiti piirkonnale ka uued juhid. Üle kümne aasta juhiametit pidanud Jaanis Prii soovis, et teatepulk läheks edasi nooremale. Piirkonna juhiks sai napi häälteenamusega senine aseesimees Rando Kubits, Jaanis Priist sai omakorda aseesimees. Juhatuse liikmeteks valiti Heiki Hanso, Kairit Lindmäe, Lia Hanso, Jüri Saar, Raimu Aardam, Kaili Kaasik, Angela Siinor ja Tõnu Hütt.

Tagasi üles