iDeal kampaania

Rohelised valivad homme uue võimuladviku
Kas Zuzu või Evelin Ilves?

Erakonna esimeheks kandideerivad nii Evelin Ilves kui ka Züleyxa Izmailova.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Erakond Eestimaa Rohelised peab homme üldkoosolekut, kus valitakse erakonna esimeest ning plaanitakse põhikirjamuudatust, mis võimaldaks parteile kahte juhti: mees ja naist. Seni on teada, et Roheliste juhiks kandideerib praegune juht Züleyxa Izmailova ning hiljuti Rohelistega liitunud Evelin Ilves. Kui põhikirjamuudatus läbi läheb, siis kandideerib ka Roheliste pikaaegne liige Marko Kaasik.

Telliskivi loomelinnakus peetaval korralisel üldkoosolekul kinnitatakse lõppenud majandusaasta aruanne, valitakse valitavaid kogusid ning erakonna juhti. Arutatakse ka põhikirjamuudatuse ettepanekut, mis võimaldaks erakonnale kahte juhti. 

«Juhikandidaadiks on hetkel üles seatud vaid Züleyxa Izmailova. Tinglikult on ennast üles seadnud veel üks kandidaat [Marko Kaasik - A.P.] – kui erakond otsustab valida kaks juhti, siis kandideerib, kui mitte, siis kandideerib juhatusse,» selgitas Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane. 

Oma kandidaatuuri nii esimehe kui ka juhatuse liikme kohale on võimalik üles seada ka üldkoosolekul kohapeal. Valmisolekust kandideerida on teada andud ka Euroopa Parlamenti kandideeriv Evelin Ilves. 

Erakonna praegune juht Züleyxa Izmailova pakub üldkogul välja võimaluse, et erakonnal oleks kaks juhti – üks naine ja üks mees. «Euroopa Roheliste erakondade perel on traditsioon valida erakonna juhi positsioonile kaks inimest korraga – üks mees ja üks naine,» on selgitanud erakonna praegune juht Züleyxa Izmailova. «Võrdõiguslikkus ei ole ühesuunaline tänav ja seda tasub meeles pidada,» lisas ta.

Koosolekul arutatakse muudatuse plusside ja miinuste üle ning kui erakonnakaaslased selliste muudatustega nõustuvad, saab need põhikirja sisse viia, lisas Laane. 

Rohelised kogusid viimastel riigikogu valimistel 1,8 protsenti ehk 10 227 häält, jäädes sellega alla valimiskünnise. 

Koosoleku päevakava:

- registreerimine ja kvoorumi kontroll

- kell 11 avasõnad ja päevakorra kinnitamine

- juhatuse aruanne

- majandusaastaaruande esitlemine

- revisjonitoimkonna aruanne

- majandusaastaaruande kinnitamine

- põhikirjamuudatusettepanekud

- valimiste kokkuvõte ja juhatuse aruanne

- erakonna juhi või juhtide valimine

- valitavate kogude valimised (juhatus, volikogu, revisjonitoimkond, aukohus, valimistoimkond)

- Euroopa Parlamendi valimiste ja kandidaatide presentatsioon ning EP-valimisprogrammi kinnitamine

- vaba mikrofon ja ametliku osa lõpp

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles