Meenutus: ametist lahkuva Ratase valitsuses vahetus üheksa ministrit

Jüri Ratase valitsus ametisse astumisel.

FOTO: Mihkel Maripuu

Jüri Ratase esimene valitsus sai 2016. aasta novembris ametisse pärast edukat umbusaldust endisele peaministrile Taavi Rõivasele (Reformierakond). Oravapartei juhitud võimuliit kukutatud, pani Keskerakonna esimeheks saanud Jüri Ratas kiirelt kokku uue valitsuse Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega. Ratase valitsus sai ametis olla vaid 14 päeva, kui skandaal viis ametist esimese ministri. 

Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa valitsust lahkus kokku üheksa ministrit: kolm Keskerakonnast, kolm Isamaast ning kolm sotsiaaldemokraatidest. 

Ratase valitsus sai ametis olla vaid 14 päeva, kui skandaalidesse sattunud maaeluminister Martin Repinski (Keskerakond) teatas 6. detsembril 2016 ametist lahkumisest. Oma otsust põhjendas ta sooviga tuua erakond ja peaminister tule alt välja. «On selge, et minu ettevõtlustegevusest ja varasemast elust on jäänud lahtisi otsi, mis tuleb kokku sõlmida. Ministritöö seda kindlasti ei võimalda,» ütles ta.

Martin Repinski Postimehe stuudios

FOTO: Mihkel Maripuu

2017. aasta 24. mail lahkus ametist Eesti NATO-kuuluvuse teemal segaseid kommentaare andnud keskerakondlasest riigihalduse minister Mihhail Korb (Keskerakond).

Mihhail Korb saates «Suud puhtaks». 

FOTO: Ekraanitõmmis ETV videost

Seoses Helir-Valdor Seederi valimisega IRLi (nüüd siis Isamaa) uueks esimeheks, toimus ka IRLi ministrite seas mitmeid vangerdusi. Ametist lahkus rahandusminister Sven Sester, kaitseminister Margus Tsahkna ning keskkonnaminister Marko Pomerants. Tsahkna lahkus hiljem ka erakonnast. Uuteks ministriteks said Toomas Tõniste, Jüri Luik ja Siim Kiisler. 

Margus Tsahkna

FOTO: Tairo Lutter

7. aprillil 2018 teatas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE), et paneb ameti maha ja keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt sotside juhina erakonnale. Uueks tervise- ja tööministriks sai Riina Sikkut.   

SDE esimees Jevgeni Ossinovski.

FOTO: Joakim Klementi

2018. aasta 17. aprillil teatas riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond), et astub ametist tagasi, sest juhtis autot alkoholitarvitamise jääknähtudega, samuti sõitis ta 50 alas 73 km/h sõidukiirusega. Aabil veres oli alkoholisisaldus 0,28 promilli. 

«Kahetsen juhtunut väga sügavalt ning ma ei püüa ennast kuidagi õigustada. Olen oma raske õppetunni saanud ning kutsun kõiki autojuhte vähimagi kahtluse korral mitte rooli istuma. Alkoholi tarvitamise tunnustega rooli istumine on vastutustundetu kõigi kaasliiklejate suhtes ning sellisele käitumisele puudub igasugune vabandus,» ütles Aab. Uueks riigihalduse ministriks sai Janek Mäggi. 

Jaak Aab. 

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

23. juulil teatas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, et astub tagasi ministrikohalt ning lahkub ka Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. Palolt võttis ministriportfelli üle Rene Tammist. 

  • Loe lisaks:

Urve Palo astub teist korda ministriametist tagasi ja lahkub erakonnast

Urve Palo teatas ametist ja erakonnast lahkumisest.

FOTO: Liis Treimann

20. novembril 2018 teatas siseminister Andres Anvelt, et lahkub ministriametst ning poliitikast. Põhjus oli sügavalt isiklik – tervis. Uueks siseministriks sai Katri Raik. 

Andres Anvelt pressikonverentsil, kus ta teatas enda tagasiastumisest.

FOTO: Tairo Lutter

  • Täispikka ülevaadet ka varem ametist lahkunud ministrite kohta loe siit: 

Ülevaade: millised skandaalid on viinud ministreid ametist

Tagasi üles