Video: Keskerakond valis fraktsiooni juhtima Kadri Simsoni

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis tänahommikusel koosolekul fraktsiooni juhtima veel ametis oleva majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni. Fraktsiooni asejuhtideks on Kersti Sarapuu ja Siret Kotka-Repinski. 

Keskerakonna aseesimees, fraktsiooni juhiks valitud Kadri Simson ütles, et fraktsiooni roll on toetada loodavat Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsust ning peaminister Jüri Ratast, kolmikliidu kokku lepitud eesmärke ja otsuseid, mis Eesti inimeste heaolu parandavad. «Keskerakonna fraktsioon on olnud tugev, ühtne ja konstruktiivne nii opositsioonis kui ka peaministrierakonnana. Meil on hea meeskond, mis suudab riigikogus seista meie valijate ja kõigi Eestimaalaste eest,» rõhutas Simson.

Keskerakonna fraktsiooni asejuhtideks valiti Kersti Sarapuu ja Siret Kotka-Repinski. Kersti Sarapuu oli ka eelmise riigikogu koosseisu liige, 2016. aasta detsembris valiti ta Keskerakonna fraktsiooni esimeheks. Ta on ka erakonna volikogu esimees. Siret Kotka-Repinski on olnud nii riigikogu XII kui ka XIII koosseisu liige. Ta on Lääne-Virumaa keskerakondlaste juht.

Fraktsiooni asejuhtide sõnul oli otsus konsensuslik. Küsimusele, kas selline valik tähendab, et Simsonist loodavas Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võiimuliidus ministrit ei saa ning mõne ministriportfelli saab hoopis Tallinna linnapea ametist riigikokku suundunud Taavi Aas, täna hommikul veel kindlat vastust ei saanud.

Keskerakonna juhatus kinnitas täna Tallinna linnapeakandidaadiks senise linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti. Tallinna linnapea Taavi Aas andis eile teada, et asub tööle riigikogus.

Tänasel Riigikogu XIV koosseisu avaistungil annavad vastsed parlamendisaadikud ametivande, valitakse uus riigikogu juhatus ning peaminister Jüri Ratas teatab valitsuse tagasiastumisest.

Tagasi üles