Sotsid panevad europarlamendi valimisnimekirja paika reedel

Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski.

FOTO: Marko Saarm

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus arutas esmaspäeval üldpoliitilise olukorra kõrval ka eesseisvaid Euroopa Parlamendi valimisi ning panevad oma valimisnimekirja paika 5. aprillil.

SDE europarlamendi valimisnimekirja üheksale kohale kandideerib 11 poliitikut – Marina Kaljurand, Ivari Padar, Sven Mikser, Monika Haukanõmm, Silver Meikar, Marianne Mikko, Eiki Nestor, Katri Raik, Tanel Talve, Triin Toomesaar ja Indrek Tarand.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski on teinud ettepaneku, et sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja võiks vedada suursaadik ja diplomaat Marina Kaljurand.

«Viimased riigikogu valimised tõestasid, et meil on jätkuvalt erakondi, kes on võimu nimel valmis minetama oma valijatele antud varasemad lubadused. Sellega peab arvestama iga valimisõiguslik inimene. Kui me tahame, et meie senist avatusele suunatud poliitikat lõhkuma ei hakataks, on inimeste osalemine Euroopa parlamendi valimistel olulisem kui kunagi varem,» ütles Marina Kaljurand.

«Me näeme ka, kuidas Eesti valitsusse pürgib erakond, mis ei pelga sildistada ega naeruvääristada kõiki, kes pole nendega ühte meelt. Me ei tohi oma passiivsuse kaudu anda neile priipääset Euroopa Liidu juhtimise juurde,» lisas ta.

Kaljurand avaldas tunnustust kõigile Eesti inimestele, kes on julgenud väljendada oma rahulolematust seoses käimasolevate koalitsioonikõnelustega.

«Viimaste päevade sündmused näitavad, et Eesti inimesed teavad oma õigusi ja kasutavad neid. See on positiivne märk sellest, et demokraatlikke väärtusi ei kontrolli üksikud erakonnad, vaid seda kannavad meie inimesed ise,» märkis ta.

Sotsiaaldemokraatide valimisnimekiri saab paika erakonna sisevalimistel reedel, kui Tallinna ülikoolis koguneb valimiskogu, kus selguvad erakonna kandidaadid koos järjestusega.

Tagasi üles
Back