Kaja Kallas: isiklikult oleksin valmis kaaluma peaministritoolist loobumist Ratase kasuks

Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Riigikogu valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei välista, et ta võiks vajadusel pakkuda peaministri ametikohta Jüri Ratasele, juhul kui tuleb arutamisele valitsuse moodustamine Keskerakonnaga.

Seekordses «Esimeses stuudios» küsis saatejuht Johannes Tralla Kaja Kallaselt, kas ta suudaks oma isiklikud ambitsioonid kõrvale heita ja pakkuda valitsusjuhi ametikohta Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele, et vältida Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsiooni sündi.

Kallase sõnul ei ole Reformierakonnas asjade sellist käiku arutatud ning tal poleks ka võimalik praeguses olukorras, enne valitsuskõnelusi sellist sammu astuda. «Aga mina isiklikult, jättes kõrvale selle, et me ei ole seda tegelikult erakonnas arutanud, mina isiklikult oleksin valmis seda kaaluma jah,» tunnistas saatekülaline.

«Ma pean tunnistama seda, et võib-olla see on nüüd selline erinevus ka, et minul need ambitsioonid ei ole ilmselgelt nii tugevad kui need on Jüri Ratasel,» ütles Kallas.

Samas pole Kallas veendunud, et Ratas üldse pakkumisega nõustuks. «Kui ma nüüd teeksin selle ettepaneku, et hea küll, teeme ja ma loobun (peaministri kohast), siis kas te tõesti usute, et Jüri Ratas võtaks selle vastu?» tõstatas Kallas küsimuse.

Tagasi üles