Nutt: põhimõtete hülgamisel koalitsiooni EKREga ei sünni

Mart Nutt

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Erakonna Isamaa staažikas poliitik Mart Nutt usub, et Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioon ei saa tekkida, kui see ei järgi Eesti seniseid välis- ja julgeolekupoliitilisi seisukohti ning demokraatia ja õigusriigi põhimõtteid, kirjutab ERRi uudisteportaal.

«Koalitsiooni tekkimiseks peavad kolm osapoolt leidma ühisosa ja see ei ole võimalik, kui eiratakse Eesti seniseid välis- ja julgeolepoliitikaalaseid positsioone või demokraatia põhimõtteid,» ütles Nutt.

Nuti sõnul oli veel valimispäeval suurima tõenäosusega Reformierakonna, Isamaa ja sotsiaaldemokraatide (SDE) koalitsioon, kuid muutunud asjaolud tõid päevakorda ka võimaluse EKRE kaasamiseks. Tema hinnangul on sellises arengus oma süü ka Reformierakonnal, mis algul andis märku huvist teha kolmikliit Isamaa ja SDEga, kuid hiljem esitas kutse hoopis Keskerakonnale.

Samuti ahendab koalitsioonide loomise võimalusi valimistulemus, mis välistab senise – Keskerakonna, sotside ja Isamaa – koalitsiooni jätkamise, lisas Nutt. «See on täna reaalne seis,» tõdes ta ERRile.

Tagasi üles