Galerii: Delegatsioonid kohtusid suursaadikutega

Riigikogus kohtusid Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esindajad Eestis resideeruvate suursaadikutega, et tutvustada eile vastu võetud ühisavaldust välis- ja julgeolekupoliitikas.

Keskerakonna juhatuse liige, asespiiker Enn Eesmaa rõhutas, et juhul, kui luuakse uus valitsuskoalitsioon Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel, jätkub Eesti välispoliitiline joon ning tihe koostöö nii Euroopa Liidu, NATO kui ka ÜRO partneritega. «Eile oli kolmikliidu esimene konsultatsioon, kus arutati justnimelt välis- ja julgeolekupoliitikat, et kinnistada esmajärjekorras välispoliitilise järjepidevuse olulisus, sealhulgas ka meie rahvusvahelistele partneritele,» selgitas Eesmaa, kelle sõnul oli eilne konsultatsioon konstruktiivne ning sisulisi erimeelsusi erakondade vahel ei olnud.

Eesmaa sõnul on Eestis kahetsusväärselt täna ka neid poliitilisi jõude, kes on eelistanud välispartnerite silmis maalida võimalikku koalitsiooni negatiivses ja Eestile kahjulikus valguses, õõnestades seeläbi kahetsusväärselt meie välispoliitilist kuvandit. «Kohtume suursaadikutega, et eile vastu võetud põhimõtted ka isiklikult üle rõhutada ning vastata küsimustele, mis on diplomaatilisel korpusel tekkinud,» ütles Eesmaa.

Tagasi üles