iDeal kampaania

Keskerakonna juhatusest välja astunud Raimond Kaljulaid: koalitsioon EKREga oleks halb tervele Eestile

Raimond Kaljulaid.

FOTO: Liis Treimann

Keskerakonna juhatuse liige, äsjastel valimistel riigikokku pääsenud Raimond Kaljulaid teatas täna, et astub erakonna juhatusest välja.

«Andsin täna Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele teada, et astun välja Keskerakonna juhatusest - protestiks Keskerakonna juhatuse eilse otsuse vastu EKRE-ga koalitsioonikõnelusi alustada,» teatas Kaljulaid.

«Esialgu tuleb tööd teha selle nimel, et see koalitsioon ei sünniks,» kinnitas ta.

«See on halb plaan mitte ainult Eesti Keskerakonna jaoks, vaid ka Eesti Vabariigi jaoks. Praegu räägitakse, et see on selline eesti-vene küsimus, et vene saadikud või vene nimedega poliitikud on selle koalitsiooni vastu. Ei ole, minu viimase 24 tunni tagasiside näitab, et ka väga suur hulk eestlasi, kes hääletasid Keskerakonna poolt, on selgelt selle valitsuse vastu. Selle vastu, et EKRE kaasataks valitsusse,» ütles Kaljulaid Postimehele.

Ta lisas, et kuna suurem osa Keskerakonna juhatusest oli Isamaa ja EKREga koalitsiooni loomise poolt, ei jäänud tal üle muud, kui juhatusest välja astuda. «Kui sa oled juhatuse liige ja juhatus teeb otsuse, millega sa pole nõus, aga jääd vähemusse, siis sul on kaks varianti. Esiteks aktsepteerida seda otsust või vähemalt mitte selle vastu sõdida. Teine võimalus on sealt laua tagant ära tulla. Mina seda otsust aktsepteerida ei saa, sellega leppida ei saa. Järelikult ma pidin sealt ära tulema,» selgitas Kaljulaid.

Küsimusele, kuidas kavatseb ta sellise koalitsiooni loomisel riigikogu liikmena käituda, vastas Kaljulaid, et esialgu tuleb siiski loota, et seda koalitsiooni ei sünni. «Ma tahaksin väga loota, et ka see minu samm on ühtlasi sõnum kõigile neile, kes täna on Keskerakonna juhatuses, samuti kõigile tulevastele fraktsiooni liikmetele. Et tuleks väga tõsiselt veelkord järele mõelda, kas see on ikka seda väärt. Kas ikka tingimata peab paremäärmusliku populistliku jõu laskma Eestis täitevvõimu juurde? Mina ütlen, et isegi kui see valitsus püsib koos ainult ühe nädala, on kahju Eestile, Eesti ühiskonna sidususele ja meie rahvusvahelisele mainele juba tehtud. Nii et sellest koalitsioonist tuleb loobuda,» lausus ta.

Kaljulaid oli riigikogu valimistel oma erakonnas kolmas enim hääli saanud kandidaat.

Tagasi üles