Keskerakond võib lasta Gräzinil oma nimekirjas europarlamenti pürgida

Igor Gräzin. FOTO: Postimees.ee

Keskerakond ei välista Reformierakonnast lahkunud Igor Gräzini kandideerimist Euroopa Parlamenti oma nimekirjas.

«Gräzini kandidatuur Keskerakonna nimekirjas pole välistatud, samas pole erakond Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja veel arutanud,» ütles neljapäeval BNS-ile Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi. «Igor Gräzin on Eestit esindanud nii riigikogus kui ka Euroopa Parlamendis ja ta on kahtlemata suurte kogemustega poliitik.»

Gräzin on öelnud ERRi raadiouudistele, et kandideerib mais toimuvatel EP valimistel Keskerakonna nimekirjas. «Tõenäosus selleks on väga suur. Kui Keskerakond ja mina vaatame elu loogikat, siis oleks see täiesti mõistlik, loogiline ja arukas samm. Kui midagi paha vahele ei tule, siis ma arvan, et nii läheb,» ütles Gräzin, lisades, et põhimõtteliselt on tal Keskerakonnaga kokkulepe olemas.

Riigikogu mitmesse koosseisu kuulunud Gräzin oli 1994. aastal Reformierakonna asutajaliige. 3. jaanuaril 2019 lahkus ta Reformierakonnast.

Gräzin sai Euroopa Parlamenti eelmise aasta septembris asendusliikmena pärast Kaja Kallase naasmist Eestisse Reformierakonda juhtima. Ta kogus 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel Reformierakonna neljanda numbrina 975 häält.

Tagasi üles
Back