Kallas ootab Rataselt maksuküsimustes paindlikkust

Jüri Ratas ja Kaja Kallas FOTO: montaaž

Kui eestikeelse kooli küsimuses on kokkuleppele jõudmine tõenäoline, siis maksuküsimus võib saada Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonikõneluste komistuskiviks, arvas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

«Ringvaade» tundis huvi, kas Reformierakonna ja Keskerakonna kõnelustel suudetaks jõuda ühisele keelele eestikeelse kooli küsimuses.

«Mina usun, et leiame,» arvas Kallas.

Samas maksuküsimuste osas oli Kallas skeptilisem. «Maksudega on nüüd nii, et valimistulemus ütles väga selgelt, et valija toetab meie (Reformierakonna) ettepanekut, et 500 eurot tulumaksuvabastust oleks kõigile ja sealt edasi ühetaoline maksusüsteem,» märkis ta.

Kallase sõnul oli ta kohtumisel Jüri Ratasega öelnud, et kui maksuküsimuses Keskerakond oma seisukohti ei muuda, siis pole kahe erakonna koalitsioon mõeldav.

Ratas ütles enne Kallasega kohtumist, et kui Reformierakond on tõesti nõus loobuma oma seisukohast tulumaksuküsimuses, siis saab koalitsiooni loomist edasi arutada. Samas on Ratase sõnul ka palju neid arvamusi, et Reformierakonna ettepanek alustada Keskerakonnaga koalitsioonikõnelusi on lihtsalt tehtud petteks, et alustada läbirääkimisi Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega.

Tagasi üles
Back