Kalev Kallo väike-suur võit: vähe hääli, kuid magus saadikupuutumatus

Kalev Kallo

FOTO: Mihkel Maripuu

Altkäemaksu andmisele ja võtmisele kaasaaitamise süüdistusega kohtu all olev keskerakondlane Kalev Kallo võib pisut kergemalt hingata. Kuigi ta pääses riigikokku väikseima häälte arvuga, saab ta omale immuniteedi ehk saadikupuutumatuse.

Kalev Kallo sai 2019. aasta riigikogu valimistel 291 häält, kuid pääses selle tulemusega riigikokku. Võib öelda, et Kallo tegi seda jälle - 2011. aastal sai ta 307 häält, mis oli samuti väikseim häälte arv, millega parlamenti pääseti.

Et aga Kallo on nüüd riigikogus sees, tähendab see seda, et suurima hüvena on tal kasutada saadikupuutumatus. 

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik on BNS-ile varasemalt öelnud, et prokuröril on võimalik taotleda immuniteedi äravõtmist ja kui seda tehakse, siis jätkub menetlus tavakorras. «Kui immuniteeti ei võeta ära, siis inimese suhtes menetlus peatub ja on võimalus, et see jätkub peale riigikogu liikme volituste lõppemist,» ütles Kivistik.

Kallo kinnitas BNS-ile, et tunneb end olevat järginud kõiki Eesti vabariigi seadusenorme ning ta usaldab valijaid ja lähtub kohtuotsusest siis, kui see tuleb.

Kallo kandideeris Keskerakonna üldnimekirjas 13. kohal ning Tallinnas Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas kuuendal kohal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles