VEB Fondi miljonite hüvitamise plaan pandi kalevi alla

Peaminister Jüri Ratas (püsti) võis koalitsiooninõukogus sotside esindajate Jevgeni Ossinovski (vasakul) ja Kalvi Kõvaga siiralt kätt suruda, sest VEB Fondi eelnõu tagasi ooteseisundisse saatmise üle vaidlust enam polnud. Ka Helir-Valdor Seedri (paremal) juhitav Isamaa ei taotlenud miljonite väljamaksmist. FOTO: Tairo Lutter

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

VEB Fondi kulude hüvitamise plaanis vähemusse jäänud Keskerakond taganes.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riigikogu istungjärgu viimastel nädalatel üsna ootamatult taas arutlusele tulnud VEB Fondi kahjude hüvitamise otsus ei saa siiski riigikogus kinnitust, kuigi õiguskomisjoni arutelu põhjal võis oodata, et 15 miljonit eurot lähebki väljamaksmisele. Et maksma veel ei hakata, otsustas eile valitsuskoalitsiooni juhtidest koosnev ja iga nädal kohtuv nõukogu.

Eilne otsus on seda märkimisväärsem, et õiguskomisjonis keskerakondlase Jaanus Karilaiu eestveetud eelnõu oli saanud nii Keskerakonna kui ka Isamaa saadikute toetuse. Otsuse eelnõu vajab kaht lugemist ja kui koalitsiooninõukogu oleks eelnõu toetanud, oleks saanud 15 miljoni euro hüvitamine riigikogus kinnituse veel enne, kui parlamendi praegune koosseis lõpetab töö.

Postimehele teadaolevalt jäi koalitsiooninõukogus VEB Fondi eelnõu arutelu vaid mõne minuti pikkuseks. Niisiis on olukord, kus samade erakondade saadikute toel oli otsus saanud parlamendikomisjonis toetuse, nüüd aga seda toetust enam ei ole.

Tagasi üles