Rohelised arvasid kaheksa kriminaalkorras karistatut erakonnast välja

Erakonna Eestimaa Rohelised Riigikogu valimiste eelne pressikonverents.Pilt on artiklit illustreeriv.

FOTO: MADIS SINIVEE / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Erakonna Eestimaa Rohelised juhatus otsustas kolmapäevasel koosolekul heita oma ridadest välja kaheksa kriminaalkaristusega liiget, teatas erakond.

Liikmete puhul, kelle süüteod piirdusid kanepi kasvatamise või omamisega, välja arvamist põhjendatuks ei peetud. Ülejäänud liikmete suhtes tehakse otsus pärast erakonna aukohtuga konsulteerimist.

«Eestimaa Rohelised leiavad, et kanepi müük peaks olema sarnaselt tubakale ja alkoholile riiklikult reguleeritud,» ütles erakonna aseesimees Kaspar Kurve, «seetõttu oleks silmakirjalik need inimesed erakonnast välja arvata. Me kindlasti ei propageeri kanepi tarbimist, küll aga oleme veendunud, et Eesti tänane poliitika seoses kõnealuse taimega on ise kriminaalselt läbikukkunud.»

Rohelite peasekretäri sõnul tegi juhatus kaheksa liikme osas väljaarvava otsuse nende üle, kes on teiste inimeste suhtes vägivaldselt käitunud.  

«Niivõrd ränkade kuritegude puhul oli juhatuse otsus kiire ja konkreetne – nende inimeste jätkamine Rohelistes pole võimalik,» rõhutas Laks.

Ta selgitas, et eelmise aasta detsembris võeti erakonna üldkoosolekul vastu ka põhikirja muudatus, mille järgi on igal välja arvamise ettepaneku saanud erakonna liikmel õigus enda teguviise selgitada.

«Kui kehtivat karistust pole, teeb juhatus kaalutletud otsuse, kas karistatud või erakonna mainet rikkunud inimene saab erakonnas jätkata või mitte. Antud kaheksa juhtumi puhul ei pidanud juhatus võimalikuks korraldada nende inimeste täiendavat ülekuulamist juhatuses,» sõnas peasekretär.

Tagasi üles