Kaks endist Isamaa liiget kandideerivad riigikokku Eesti 200 ridades
Täiendatud kell 15.49

Kadri Tali

FOTO: peeter langovts

Erakonna Eesti 200 ridades kandideerivad riigikokku muusikamänedžer Kadri Tali, endine Viljandi linnapea ja kultuurijuht Ando Kiviberg ning tippjuht Monika Salu. Tali ja Kiviberg on olnud pikaaegsed Isamaa liikmed. 

Nii Tali kui ka Kiviberg on otsustanud Eesti 200 ridades riigikokku kandideerida parteitute kandidaatidena. 

Kivibergi võimalikust kaasalöömisest Eesti 200 ridades räägiti juba suvel, kui 23 aastat Isamaa erakonnas olnud Kiviberg erakonnast välja astus. «Arvestades Eestis ja maailmas toimuvat, on äärmiselt vajalik näidata, et rahvuslus saab olla sõbralik, edasiviiv ning muudesse kultuuridesse lugupidavalt suhtuv. Hiljutise omavalitsusjuhina on mul kogemust ning teadmisi, kuidas aidata kaasa Eesti piirkondlikult tasakaalustatud arengule,» kommenteeris endine Viljandi linnapea ja Viljandi Folgi peakorraldaja Ando Kiviberg pressiteate vahendusel. 

Kadri Tali lahkus äriregistri andmetel lahkus erakonnast Isamaa eile, 15. jaanuaril. Tali oli Isamaa liige aastast 1994. «Olen aastast 1992 noorteorganisatsioon Res Publica liige, mis tollal oli hariduslik kooslus ja mitte poliitiline partei. Küll aga juhtus see, et organisatsioon koos kõikide liikmetega vahetas nime ja kooslust ajast aega (ilma seda tollaste organisatsiooni liikmetelt eraldi küsimata). Aastal 1992 oli Eestile huvitav aeg ja poliitiline eneseharimine ning kaasa rääkimine oluline kasvamise osa. Olen nii noorena kui täna olnud huvitatud Eesti elust ja inimestest. Ise ma ise parteilist kuuluvust ei ole soovinud ega ka teadlikult sinna mitte ka astunud,» selgitas Tali Postimehele. 

Põhjamaade Sümfooniaorkestri looja ja juht, endine Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Soome Rahvusooperi ooperikoori direktor Kadri Tali põhjendas riigikokku kandideerimist sellega, et olles Eesti patrioot, kuid elades viimased aastad Eestist eemal, oskab ta näha, milline väärtus on elada oma kodus, omal maal. «Tunnen vastutustunnet ja kohustust oma maale ja kultuurile tagasi anda seda, mida olen oma kasvatuse, hariduse ja töövõimalustega elult saanud. Võlgnen seda nii muusikutele kui publikule, eriti tänastele noortele,» selgitas ta. 

Isamaa ridadest on Eesti 200 erakonda siirdunud näiteks erakonna endine esimees Margus Tsahkna, Priit Alamäe ja Igor Taro.

Riigikogu valimistel kandideerib Eesti 200 nimekirjas ka organisatsioonide kogenud reorganiseerija ja ettevõtlusõpikute autor Monika Salu. 

Tagasi üles