Fotod: Eesti 200-ga liitub Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi

Erakonnaga Eesti 200 liitub tuntud folkmuusik ja Ukraina toetusliikumise eestkõneleja Ruslan Trochynskyi, kes kandideerib ka 2019. aasta riigikogu valimistel.

«Ma näen Eesti 200-s positiivset alternatiivi jõududele, mis pürgivad võimule inimeste hirmude õhutamise abil. Eesti elu saab ja peab edasi viima teisiti – vaadates mineviku asemel tulevikku. Ma leian, et saan Eesti 200-s koos teiste oma ala spetsialistidega kaasa aidata kaasaegse ühiskonna arengule,» kirjeldas Trochynskyi.

Ta soovib rakendada oma isiklikku integratsioonikogemust Eesti ühiskonna sidumisel ning rääkida kaasa kaasaegse hariduse edendamisel.

«Tahan jagada oma positiivset kogemust, kuidas välisriigist siia elama tulnuna on võimalik õppida ära riigikeel, saada kodakondsus, kuid kõige olulisem - saada kogukonna osaks nii, et tunnedki, et siin on sinu kodu, sinu riik ja soov siinset elu edasi arendada. Kõige selle juures olen jäänud ukrainlaseks, säilitanud oma ukraina identiteedi, minu lapsed räägivad nii eesti kui ukraina keeles ja on hästi kursis Ukraina arengutega,» lisas ta.

Ruslan Trochynski sündis ja kasvas üles Ukrainas ning oli oma ansambliga Haydamaky 2000. aastate alguses noorte seas nö rahvusliku ärkamise üks eestvedajaid. Vene agressiooni algusest Ukrainasse on Ruslan aidanud korraldada mitmeid Ukraina toetuskontserte ja -aktsioone Eestis ning andnud Ida-Ukrainas kontserte kohalikele elanikele. 2015. aastal sai ta Valgetähe Teenetemärgi Eesti ja Ukaina kultuurisuhete arendamise eest.

Folkansambliga Svjata Vatra on ta tutvustanud Eesti ja Ukraina kultuuri rohkem kui 20 eri riigis. Lisaks on Ruslan teinud koolikontserte, milles toob välja Eesti, Ukraina, Vene muusika, rahvakultuuri traditsioonide erinevused ja sarnasused.

Erakond Eesti 200 korraldas täna Wabaduse kohvikus ürituse «Positiivne alternatiiv», et pakkuda Eestile alternatiivi hirmu õhutavale poliitikale.Samuti arutab Eesti 200 juhatus erakonna valimisprogrammi ning üritusel on kohal kogu Eesti 200 juhatus ja kõik valdkondlikud liidrid.

Tagasi üles