TÄISMAHUS Reformierakond avalikustas kõik riigikokku kandideerijad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Reformierakond.

FOTO: Urmas Luik

Reformierakonna juhatus saatis täna 12. jaanuaril toimuvale üldkogule kinnitamiseks 125 nimega 12 ringkonna valimisnimekirjad, mille nimekirjatoimkond koostas sisevalimiste esimese vooru tulemuste põhjal.

Valimiste üldnimekirja järjestus selgub käimasolevas sisevalimiste teises voorus, mis lõppeb 12. detsembril.

«Läheme neile valimistele vastu selgelt kõige tugevama nimekirjaga, kus on hea tasakaal kogenud poliitikute ja uute, värskete ideedega inimeste vahel,» ütles erakonna esimees Kaja Kallas.

Reformierakonna nimekirjas on:

•             2 peaministrit

•             18 ministrikogemusega inimest

•             3 praegu ametis olevat linnapead

•             11 vallavanemat

•             6 volikogu esimeest

•             23 ettevõtjat

•             2 kaitseväe juhatajat

•             2 olümpiakulda, 3 olümpiahõbedat

•             lisaks abilinnapeasid ja abivallavanemaid, haiglate ja muuseumide juhte, professoreid, tippspetsialiste, arste, treenereid, noori ja eakaid. 

Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn

Kristen Michal - Riigikogu liige, varasem majandus- ja justiitsminister

Heidy Purga - Riigikogu liige, endine raadio- ja teleajakirjanik, DJ

Arto Aas - Riigikogu liige, varasem riigihaldusminister

Signe Riisalo - lastekaitse ja hoolekande asjatundja

Ants Leemets - Tallinna Linnavolikogu liige, varasem regionaalminister

Merike Lang - Eesti Vabaõhumuuseumi juht

Liis Klaar - eakate teenusmaja eestkõneleja, Tallinna Linnavolikogu liige

Andres Aro - ettevõtja

Gerol Silkin - ettevõtja

Katrin Helendi - Haabersti piirkonna juhatuse liige

Lembit Kolk - meistersportlane, Eesti kergejõustiklane ja karatetreener

Kristo-Enn Vaga - Reformierakonna Noortekogu peasekretär

Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

Siim Kallas - peaminister 2002-2003, Euroopa Komisjoni asepresident 2004-2014

Keit Pentus-Rosimannus - Riigikogu liige, välisminister 2014-2015, keskkonnaminister 2011-2014

Andres Sutt - finantskonsultant, Eesti Panga asepresident 2001-2009

Kristina Šmigun-Vähi - kahekordne olümpiavõitja

Ivi Eenmaa - Tallinna Linnavolikogu liige, Tallinna linnapea 1997-1999

Ülle Rajasalu - Harju maavanem 2010 -2018, Riigikogu liige, Pirita linnaosakogu esimees

Toomas Kruusimägi - Tallinna Inglise Kolledži direktor

Helen Mahmastol - ettevõtja

Kaupo Nõlvak - ettevõtja

Juhan Kangilaski - arhitekt ja linnaplaneerija

Tiit Soorm - RE Lasnamäe piirkonna juht

Rainar Enden - isa, väikeettevõtja

Taavi Toppi - IT spetsialist, Pirita linnaosakogu liige

Margit Elviste - õppejõud ja projektijuht

Meelis Soll - ettevõtja

Mustamäe ja Nõmme

Urmas Paet - Eesti välisminister 2005-2014

Maris Lauri - Riigikogu liige, varasem rahandus- ja haridusminister

Johannes Kert - kindralleitnant reservis, Riigikogu liige, varasem kaitseväe juhataja

Vilja Toomast - Riigikogu liige

Õnne Pillak - kaksikute ema, Tallinna Linnavolikogu liige

Eero Merilind - ettevõtja ja perearst

Tõnu Meijel - Eesti Ujumisliidu ja Spordiklubi Keila Swimclub juhatuse liige, peatreener

Toomas Kärk - Mustamäe linnaosakogu liige

Sten Laansoo - Nõmme linnaosakogu liige

Art Kuum - majandusekspert

Harju- ja Raplamaa

Kaja Kallas - Reformierakonna esimees

Marko Mihkelson - Riigikogu liige

Aivar Sõerd - Riigikogu liige, varasem rahandusminister

Kalle Palling - Riigikogu liige

Laine Randjärv - Riigikogu liige, varasem kultuuriminister

Mart Võrklaev - Rae vallavanem

Madis Milling - Riigikogu liige

Timo Suslov - Keila linna abilinnapea

Andrus Umboja - Jõelähtme vallavanem

Tiit Vahenõmm - Saku vallavolikogu esimees

Tiina Rühka - Raasiku vallavolikogu esimees

Jaan Alver - Lääne-Harju vallavolikogu liige

Liana Nõgene - ettevõtja

Kadri Kurm - Lääne-Harju vallavolikogu liige

Vladas Radvilavicius - ettevõtja, näitleja

Margus Soom - ehitusettevõtja, Kuusalu vallavolikogu aseesimees

Ott Kasuri - Harku vallavolikogu liige, haridus ja kultuurikomisjoni esimees

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

Kalle Laanet - Riigikogu aseesimees, varasem siseminister

Urve Tiidus - Riigikogu liige, varasem kultuuriminister

Aivar Viidik - Hiiumaa vallavolikogu esimees

Jaanus Ratas - ettevõtja

Heiki Kranich - ettevõtja, varasem rahandus- ja keskkonnaminister

Maire Forsel - ettevõtja

Jaanus Müür - Läänemaa keskkonnainspektsiooni juht

Tiiu Aro - Saaremaa vallavolikogu esimees

Lääne-Virumaa

Taavi Rõivas - Peaminister 2014-2016

Indrek Kesküla - Väike-Maarja vallavanem

Mati Raidma - Riigikogu liige, keskkonnaminister 2014-2015

Katrin Kuusemäe - vähiravifondi „Kingitud elu” tegevjuht

Leo Aadel - Haljala valla vallavanem

Riho Tell - Tapa vallavanem

Marko Torm - Rakvere linnapea

Ida-Virumaa

Eerik-Niiles Kross - julgeolekuekspert, ettevõtja

Maris Toomel - Reformierakonna Ida-Viru RKO juht

Aivar Surva - Riigikogu liige

Sergei Gorlatš - Kinnisvaraarendaja, ettevõtja

Merike Peri - Kohtla-Järve linnavolikogu liige

Andrea Eiche - Lüganuse vallavanem

Olesja Ojamäe - Toila PKO juht

Toomas Nõmmiste - spordi- ja kultuuri tegelane

Priit Palmet - Alutaguse vallavolikogu liige

Järva- ja Viljandimaa

Jürgen Ligi - Riigikogu liige, varasem rahandus-, haridus-, kaitse- ja välisminister

Yoko Alender - Riigikogu liige

Madis Timpson - Viljandi linnapea

Rait Pihelgas  - Järva vallavanem

Tõnu Juul - arst

Mati Sadam - Türi vallavolikogu liige, treener

Sulev Kannimäe - Viljandi valla piirkondliku organisatsiooni esimees

Tarmo Alt - Paide linnavolikogu liige, treener

Taimo Tugi - Mulgi vallavolikogu liige

Jõgeva- ja Tartumaa

Urmas Kruuse - Riigikogu liige, maaeluminister 2015-2016

Valdo Randpere - Riigikogu liige

Toomas Järveoja - Elva vallavanem

Ülvi Nool-Kõre - ettevõtja, Agromix OÜ/ATC AS müügidirektor

Raivo Meitus - Jõgeva vallavolikogu esimees

Aivar Saarela - Mustvee vallavolikogu esimees

Illari Lään -  ettevõtja

Merili Ranniste - RE Jõgeva- ja Tartumaa arendusjuht

Erkki Keldo - Reformierakonna peasekretär

Tartu linn

Urmas Klaas - Tartu linnapea

Margit Sutrop - Tartu Ülikooli professor, humanitaarteaduste valdkonna dekaan

Ants Laaneots - erukindral, varasem kaitseväe juhataja, Riigikogu liige

Urmas Siigur - meditsiinidoktor

Signe Kivi - Tartu Kunstimuuseumi direktor, varasem kultuuriminister

Hele Everaus -  arst ja arstiteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor

Raimond Tamm - Tartu abilinnapea

Airis Meier - Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni nõunik, Reformierakonna välissekretär

Reno Laidre - Tartu abilinnapea

Andrus Punt - Tartu linnavolinik

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Hanno Pevkur - Riigikogu liige, varasem sotsiaal- ja siseminister

Liina Kersna - Riigikogu liige

Maido Ruusmann - Tõrva vallavanem

Andrus Seeme - Kanepi vallavanem

Einike Mölder - noortevaldkonna ekspert

Aivar Rosenberg - Eesti talupidaja ja poliitik

Margus Lepik - Valga vallavanem

Ülo Needo - Põlva vallavaolikogu liige

Anti Haugas - ettevõtja

Peeter Sibul - AS Räpina Haigla juhatuse esimees

Pärnumaa

Toomas Kivimägi - Riigikogu liige

Annely Akkermann - ettevõtja

Jüri Jaanson - Riigikogu liige, kahekordne olümpiahõbe

Toomas Rõhu - pikaajaline Tõstamaa vallavanem

Meeli Pärna - Tantsukooli WAF omanik

Andres Mõis - ettevõtja

Marika Valter - ettevõtja

Madis Koit - ettevõtja, Eesti Lauatenniseliidu juhatuse esimees

Jüri Lebedev - ettevõtja

Tagasi üles