Sotsid kaotasid ööpäevaga 22 liiget

Nimekaid erakonnaga liitujaid nagu Katri Raik tutvustab SDE juht Jevgeni Ossinovski pressikonverentsil. Samas on viimastel kuudel lahkujaid rohkem kui liitujaid.

FOTO: Sander Ilvest

Kolm kuud enne riigikogu valimisi langeva reitinguga võitleva sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) kaotas päevaga 22 parteiliiget, mis on viimaste kuude vältel suurim ühekordne kaotus.

Veel septembri esimestel päevadel võis öelda, et SDEl on liikmeid ligi 5800, praegu aga võib ütelda, et neid on napilt enam kui 5700. Samuti sai SDE veel kuu aega tagasi ütelda, et nende toetusreiting on pöördumas tõusule, novembrikuuga sai ka see lootus otsa.

Erakonna peasekretär Kalvi Kõva eilset päeva väga mustades toonides ei näe, sest eile kogunes erakonna juhatus, mis rahuldas korraga ja kandis äriregistrisse mitme nädala jooksul laekunud 14 lahkumissoovi. «Tegemist oli mitteaktiivsete liikmetega, kes valdavalt elavad sotsiaaldemokraatidele ja meie ilmavaatele jätkuvalt kaasa, ent ei soovi agressiivseks muutunud poliitilises õhkkonnas enam oma poliitilist ilmavaadet avalikult eksponeerida. Ehkki inimlikult igati mõistetav, peaks selline suundumus meid ühiskonnana tõsiselt mõtlema panema,» ütles Kõva. 

Lisaks lahkus eile SDEst veel kaheksa inimest, kellest paraku neli suri, üks vahetas erakonda ja üks lahkus. Kokku teebki see 22 inimest vähem, samas said sotsid eile ka kolm inimest juurde.

 

Teistest erakondadest on endiselt enim uusi liikmeid kaasav Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mille liikmete arvu saldo on plussis 186 inimesega. Enim tõukab liikmeid endast eemale Isamaa, nende liikmete saldo on -93. Nüüd on punasele laternale järgi jõudmas SDE -64 liimega. 

Keskerakond suudab enamvähem oma taset hoida, nii Reformierakond, Vabaerakond kui ka Rohelised on paarikümne liikmega miinuses. 

Uustulnuk, Eesti 200 on jõudnud paari nädalaga 571 liikmeni, nende puhul on tähelepanuväärne, et nad ei ole oma parteiks oleku aja jooksul kaotanud veel ainsatki liiget. 

Tagasi üles