Indrek Saar: Eesti on jõudnud rusikapoliitikasse

Indrek Saar.

FOTO: Joakim Klementi/Eesti Meedia/scanpix

Peaministri ülesandeid täitev kultuuriminister Indrek Saar tegi täna valitsuse pressikonverentsil avalduse, mille ajendas esmaspäeval Toompeal aset leidnud vägivaldne intsident meeleavaldajate ja europarlamendi saadiku Indrek Tarandi vahel.

Saar ütles, et Eesti on jõudnud rusikapoliitikasse ja see tähendab, et rusikatest on saanud poliitika toestamise vahend ja poliitikast on saanud rusikate õigustamisi vahend.

«See pole kaklus baari taga, vaid rusikatega tehakse poliitikat. Põhjus, miks loobitakse kividega, pekstakse jalgadega ja sülitatakse, on poliitikas. Eesti rahvas on kaaperdatud. Kui kutsutakse üles kedagi üles pooma, nimetatakse seda rahvakunstiks,» ütles Saar.

Tema sõnul vastutavad praeguse olukorra tekkimise ja vohamise eest kõik.

«Kui me ei takista ja ei tee selgeks, et Eesti rahvas on rahvas, kes räägib või laulab, mitte ei peksa, siis on rusikapoliitika võitnud. Kutsun kõiki poliitilistest eelistustest ja ideoloogiast sõltumatult selgelt välja ütlema, et vägivallal ja rusikapoliitikal ei ole Eesti poliitkas kohta,» ütles Saar.

Saar tegi avalduse ajendatuna esmaspäeval vägivaldseks muutunud Konservatiivse Rahvaerakonna piketist Toompeal.

Lavale läinud ja mikrofoni haaranud europarlamendi saadik Indrek Tarand tõugati jõuga lavalt maha. Postimehe fotograafi tehtud videost on näha, et meeleavaldusel osalejad sõimasid Indrek Tarandit ja lõid teda jalaga tagumikku.

Tarand tegi piketil toimunud rünnaku kohta politseile avalduse ning politsei alustas koos Põhja ringkonnaprokuratuuriga kriminaalmenetlust avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi alusel.

Avalduse esitas ka EKRE, kuid politsei hinnangul ei püüdnud Tarand takistada avaliku koosoleku pidamist ja sel põhjusel ei ole alust ka kriminaalmenetluse alustamiseks.

Indrek Tarand ühtegi erakonda ei kuulu, kuid ta on teatanud, et kandideerib riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas.

Tagasi üles