Elurikkuse Erakond tahab värvata kahe nädalaga 400 liiget
Eesti 200 vajab veel sada liiget

Elurikkuse Erakond. Visioonikoosolekule tuli 20 kaasamõtlejat, pildile jäi vähem. Vasakult Mihkel Kangur, Artur Talvik, Heli Piisang, Toomas Trapido, Piret Räni, Anzori Barkalaja ja Helen Lemming.

FOTO: Elmo Riig

Loodavasse Elurikkuse Erakonda kuulub tänase seisuga 105 liiget, kuid asutajad loodavad 27. oktoobriks plaanitud erakonna asutamiskoosolekuks vajalikud 500 liiget kokku saada.

«Praeguse seisuga on meil 105 liiget,» ütles erakonna algatusrühma liige Tooma Trapido BNS-ile. «Meie otsus erakonda teha sündis ka ju üsna hiljuti, umbes kuu aega tagas ja see tempo on mõnes mõttes arusaadav. Polegi muud teha, protsessid toimuvad oma loogika järgi ja praegu on suund sellele, et erakonna moodustamiseks vajalik 500 liiget kokku saada.»

Küsimusele, kas erakonna asutamine võib liikmete nappuse tõttu edasi lükkuda, vastas Trapido, et asutajad arvestavad praegu selgelt sellega, et vajalik arv liikmeid tuleb kokku. «Täiesti tagumine aeg erakonda asutada on novembri keskel. Selles mõttes suurt vahet pole – varsti saame teada. On siht erakonna asutamisele ja praegu on selleks kuupäevaks maha pandud 27. oktoober. Selle päeva õhtul saame uue kokkuvõtte teha.»

Augusti lõpus otsustasid mitmed ühiskonnategelased Vabaerakonnast lahkunud Artur Talviku eestvedamisel luua uus erakond. Lisaks riigikogu liikmele Talvikule ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktorile Anzori Barkalajale on algatusrühma kuulunud rohelise ilmavaate poolest tuntud ühiskonnategelased Roy Strider, Rainer Kuuba, Airi Hallik-Konnula, Mart Jüssi, Toomas Trapido ja Mati Kose.

BNSi ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor septembri keskel läbiviidud küsitluse andmetel oli loodava erakonna toetus 0 protsenti.

Eesti 200 peab partei asutamiseks leidma kolme nädalaga sada liiget

Poliitiline liikumine Eesti 200 soovib 3. novembril peetavaks erakonna asutamiskoosolekuks saada endaga liituma veel vähemalt sada liiget.

«Meil on soov veel sadakond liiget juurde saada, me peame üle 500 liikme saama,» vastas Eesti 200 nõukogu esimees Kristina Kallas BNS-i küsimusele, kui palju inimesi veel erakonna asutamiseks vajalikust 500 liikmest puudu on. «Oleme kokku leppinud, et kindlat numbrit meedias välja ei käi, kuid veel on üsna vähe minna,» lisas ta.

Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis avaldas oma manifesti tänavu mais. Augustis otsustas MTÜ Eesti 200 nõukogu, et liikumisest saab erakond ja osaletakse 2019. aasta riigikogu valimistel.

Tagasi üles