Tõniste jäi jänni selgitusega supluskohale katuseraha andmisest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Rahandusminister Toomas Tõniste

FOTO: Sander Ilvest

Tänasel valitsuse pressikonverentsil ei suutnud rahandusminister Toomas Tõniste leida adekvaatset vastust küsimusele, miks on regionaalsetes investeeringutes eraldatud raha Antsla vallas Suur-Boose järve supluskoha korrastamiseks.

Tõniste selgitas pressikonverentsil, et eelarve on olnud alati valitsuse poliitiline otsus ning kõik investeeringud moodustavad kokku terviku. Tõniste polnud nõus ühtegi investeringut detailsemalt kommenteerima. «Alati on neid soove rohkem kui on võimalusi ja alati on keegi, kes jääb ilma ning kes pole rahul. See teema on alati õhus, detailselt ei hakkaks ma küll siin ühtegi investeeringut välja tooma, need on ministrite prioriteedid ja on ka tervikuna meie koalitsiooni ühine kokkulepe,» pareeris Tõniste küsimusest kõrvale.

Kui Postimehe ajakirjanik Tõnistel täpsustada palus, et millised olid ettepaneku esitaja põhjendused, et miks peaks just see Eesti sadadest supluskohtadest raha saama, vastas Tõniste, et tal on hea meel, et seletuskiri on läbipaistev ja midagi pole ridade vahele ära peidetud.

«Kas see meeldib või ei meeldi, on omaette küsimus. Minu kui rahandusministri eesmärk on see, et eelarve raamid oleks paigas, kuid nendes detailsetes investeerimisotsustes usaldan ma oma kolleege,» ütles rahandusminister Tõniste valituse neljapäevasel pressikonverentsil.

Oma kolleege usaldav Tõniste ei maini aga, et nimetatud supluskoht on riigieelarves kirjas rahandusministeeriumi valdkonna investeeringuna.

Tagasi üles