ERJK esitas Keskerakonnale 40 000 euro suuruse nõude

Keskerakonna sümboolikaga esemed.

FOTO: Konstantin Sednev

Kuna erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) peab enne kohalikke valimisi telekanalis PBK eetris olnud saateid «Vene küsimus» Keskerakonna varjatud poliitreklaamiks, esitas komisjon erakonnale enam kui 40 000 euro suuruse nõude.

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles BNS-ile, et nõude suurus on 40 387 eurot ja 20 senti. Nõue on esitatud seitsme PBK eetris olnud saate eest, mis olid eetris vahetult enne kohalikke valimisi 2. septembrist kuni 14. oktoobrini. Tarandi sõnul peab komisjon saateid Keskerakonna varireklaamiks.

Tarandi sõnul arvutas komisjon summa välja vastavalt tellimuslepingule, mis Tallinna linnal PBK-ga ning lisas sellele käibemaksu.

Komisjon on Keskerakonda nõudest teavitanud, Tarandi sõnul ei ole vastuse tähtaeg veel kätte jõudnud.

ERJK leidsid tänavu juulis, et enne kohalikke valimisi telekanalis PBK eetris olnud saated «Vene küsimus» olid Keskerakonna varjatud poliitreklaam. Otsus sündis neljapäeval pärast seda, kui komisjon oli tutvunud Tallinna Ülikooli meediapoliitika dotsendi Andres Jõesaare analüüsiga. Jõesaar vaatles komisjoni tellimusel venekeelse debatisaate «Russkii vopros» seitset osa, mis olid eetris vahetult enne kohalikke valimisi 2. septembrist kuni 14. oktoobrini 2017.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles