Videod ja galerii: poliitiline liikumine Eesti 200 jätkab erakonnana
Täiendatud kell 16.06

Poliitiline liikumine Eesti 200 otsustas täna, et edasi minnakse erakonnana ja kevadel soovitakse pääseda riigikokku. 

Eesti 200 otsustas täna osaleda 2019. aastal toimuvatel riigikogu valimistel ning selleks on vaja hiljemalt novembriks luua erakond, kinnitas liikumise üks eestvedaja Kristina Kallas. 

Loodava erakonna põhiväärtused on Kallase sõnul isikuvabadused, läbipaistvus ja igaühe vastutus ja avatus. Kallase sõnul on viimastel nädalatel neile väga palju uusi liikmeid juurde tulnud. Praeguseks on MTÜ-ga liitunud umbes paarsada inimest. 

«Läheme valimistele teostama oma pikka plaani, mille ütlesime välja manifestis. Näeme, et tänase Eesti poliitika põhiprobleemiks on pika plaani puudumine,» sõnas Kallas. 

Eesti 200 tööd maakondades koordineeriv Igor Taro ütles, et seni on nähtud ka väljaspool pealinna küllaltki elavat huvi Eesti 200 tegemiste vastu. «Meil on olnud väga elavad ja huvitavad arutelud ühtviisi nii Jõhvis, Pärnus, Valgas, Tartus,» märkis Taro. 

Taro sõnul on Eesti 200 kaks põhilist ideed tõsta Eesti majanduslikku ambitsiooni ning korraldada Eesti riiklikud ja üleriigilised teenused nii, et keegi ei peaks oma kodukohast ära kolima selle pärast, et ei saa kvaliteetset haridust või hoolekannet. 

Konkreetsetest numbritest rääkimist ehk seda, mitut kohta Eesti 200 parlamendist sihib, peab Taro rumalaks ja mõttetuks praalimiseks. «Paneme välja täisnimekirja ja anname endast maksimaalse pingutuse, et võtta maksimaalne tulemus,» sõnas ta. Valimistel loodetakse kandideerida kõigis Eesti piirkondades. «Usun, et paneme täisnimekirja ikkagi välja – 125 kandidaati kogu Eestis. Vähemaga me kindlasti ei lepi,» sõnas Taro. 

Möödunud nädala lõpus pidas Eesti 200 arutelupäeva, kus lubati teha erakonnastumise otsus hiljemalt kahe nädala jooksul. 

Algatusega Eesti 200 tulid 3. mail Postimehe veergudel välja Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas, IT-ettevõtte Nortal juht Priit Alamäe, sotsiaalteadlane Kristiina Tõnnisson, Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi juht Küllike Saar ja LHV panga juhatuse liige Indrek Nuume.

8. juunil registreerisid Eesti 200 manifesti autorid poliitilise liikumisena MTÜ Eesti 200 ning lubasid erakonna loomise otsustada sügisel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles