Keskerakond hakkab töötama välja seisukohta e-valimiste suhtes

Erki Savisaar.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Keskerakond moodustas töörühma, mis töötab välja erakonna seisukoha ja ettepanekud elektrooniliste valimiste küsimustes, töörühma esimeheks sai Erki Savisaar.

Töörühma liikmed on Jaanus Karilaid, Tanel Kiik, Mihhail Korb, Siret Kotka-Repinski, Tiit Terik ja Yana Toom.

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees, endine IT-ettevõtja Erki Savisaar sõnas, et e-valimisi kasutab igal aastal järjest enam inimesi. Viimastel kohalike omavalitsuste valimistel oli 586 519 valijast e-hääletajaid 186 034.

«Keskerakond on alati rõhutanud, et e-valimised peavad olema turvalised ning tõepoolest on erakond suhtunud e-valimistesse ettevaatlikult. ID-kaardi turvarisk või pahatahtlikud ning väga võimsad virtuaalsed rünnakud ka kõige turvatumatesse võrkudesse näitavad, et päris põhjendamatu pole see kartus kindlasti olnud,» rääkis Savisaar.

Samas tõdes ta, et e-valimised on muutnud hääletamise lihtsamaks ja mugavamaks ning inimesed hindavad seda.

«Internetis hääletamine on suure osa inimeste jaoks väga oluline. Valimisaktiivsuse tõstmine, noorte kaasamine ja hääletamise võimaldamine neile, kes töötavad näiteks välismaal, on kahtlemata positiivne. Kas e-valimisi saab veelgi paremaks ja turvalisemaks muuta, sellele püüamegi töörühmas vastuseid leida. soovime erakonna järgmisel volikogul anda konkreetne sisend selles, kuidas erakond e-valimiste osas edasi peaks liikuma,» selgitas Savisaar.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas märkis 2. juunil erakonna volikogus peetud kõnes, et e-valimiste kritiseerimisega on erakond teeninud palju tähelepanu, kuid ühtlasi ka tagurliku maine. Ta tõi välja, et maailm ja ühiskond arenevad ning sellega koos muutuvad ka inimeste ootused ja harjumused, mistõttu ei peaks Keskerakond e-hääletusele vastu seisma, vaid keskenduma positiivsele.

«Peame mõtlema, kuidas muuta see inimestele paremaks, turvalisemaks ja kahtlejatele usaldusväärsemaks. Teen ettepaneku järgmisel volikogu istungil võtta e-valimiste küsimuses vastu uus ning põhjalikult kaalutletud avaldus,» sõnas Ratas.

Tagasi üles