Artur Talvik lahkus Vabaerakonnast

Algselt samuti esimeheks kandideerimisest teatanud Vabaerakonna praegune juht Artur Talvik ütles reedel ETV saates "Ringvaade", et loobub esimeheks kandideerimisest.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik teatas täna sotsiaalmeedias, et astus erakonnast välja.

«Vabamees tervitab! Lühike, aga väga huvitav oli minu parteiline karjäär. Palju mõtlemisainet edasi tegutsemiseks,» teatas Talvik Facebooki vahendusel ja tänas kõiki  kaasvõitlejaid. 

Talvik poliitikast lahkuda ei kavatse. «Võitlusvaim on taas kõrge ja poliitikast lahkuda ei plaani,» ütles ta.

Kaks nädalat tagasi ütles Talvik saates «Ringvaade», et ta ühegi eksisteeriva erakonnaga ei liitu.

Järsk otsus

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ütles kaks päeva tagasi Kuku raadiole antud intervjuus, et järgnevatel päevadel ta kindlasti välja astuda ei kavatse. «Seda mõtet mul ei ole.»

Ta avaldas lootust, et erakonnas tuleb tagasi mõttelaad, kus Vabaerakond on poliitiline platvorm või poliitiline liikumine, mille abil saavad inimesed teha ühiskonna jaoks olulisi asju. «Lootsin, et minu juhiks mittekandideerimise otsus raputab seda seltskonda ja see mõttelaad tuleb tagasi.»

Saatejuhi küsimusele, kas ta otsustab välja astumise uue erakonna juhi järgi, vastas Talvik järgmiselt: 

«Kui me räägime riigi mõttes võimu detsentraliseerimisest ja erakonnas tsentraliseerime juhi võimu, siis me räägime endale vastu. Meie enda sees peaks olema esimehe tähtsus võimalikult väike ja tähtis on just see, mida inimesed otsustavad. Siis ta oleks organisatsioon meie mõtete järgi.»

Laupäeval toimunud Vabaerakonna üldkogul valiti Vabaerakonna uueks esimeheks Andres Herkel. Artur Talvik uuesti esimeheks ei kandideerinud.

Reedel andis Artur Talvik intervjuu Kuku raadiole, kus selgitas, miks ta Vabaerakonna juhiks ei kandideerinud. «Osad inimesed lausa nutsid, kui sellest teatasin,» ütles Talvik.

Tagasi üles