Koalitsioonikaaslased arvustavad Simsoni määrust

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

FOTO: Eero Vabamägi

  • Majanduskomisjoni juht Sven Sester (IRL) peab Kadri Simsoni põhjendust otsituks.
  • Jaanus Marrandi (SDE) hinnangul tahab ministeerium justkui kohta kätte näidata.
  • Koostöös omavalitsuste ja ühistranspordikeskustega saaks reisijagruppe eristada.

Põhimõte, et riik maksab tasuta transpordi omavalitsustes kinni üksnes siis, kui see on tasuta kõigile – nagu selgub majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) allkirjastatud maakondliku ühistranspordi piletihinna määrusest –, on koalitsioonikaaslaste sõnul otsitud põhjendus.

Põhimõte, et riik maksab tasuta transpordi omavalitsustes kinni üksnes siis, kui see on tasuta kõigile – nagu selgub majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) allkirjastatud maakondliku ühistranspordi piletihinnamäärusest – on koalitsioonikaaslaste sõnul otsitud põhjendus.

«Majanduslikkus ja poliitiline jonnakus ei peaks nii rumalalt põrkuma,» leidis riigikogu majanduskomisjoni liige Jaanus Marrandi (SDE).

Sama komisjoni esimees, eelmine rahandusminister Sven Sester (IRL) peab eelpool nimetatud põhjendust tasuta ühistranspordi kinnimaksmiseks otsituks. «Soovime IRLi poolt vaadatuna kindlasti lähiajal konsulteerida oma valitsuspartneritega selle konkreetse määruse sisu üle,» märkis ta.

Sester ja Marrandi toonitasid, et ühistranspordikeskustele ja omavalitsustele tuleb anda suurem tegevus- ja otsustusvabadus. Praegune määrus seda nende hinnangul ei võimalda.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSEvõi

Maksetingimustega tutvumiseks mine www.zlick.it/kkk

Tagasi üles