Fotod ja videod: uued ministrid andsid riigikogus ametivande ja tutvusid uute tööruumidega
President Kaljulaidi häirib Mäggi üleolev suhtumine koduvägivalla vastasesse võitlusesse

President Kersti Kaljulaid vabastas täna peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ning riigihaldusministri Jaak Aabi. Uuteks ministriteks nimetas riigipea Riina Sikkuti ja Janek Mäggi. Kell 14 andsid ministrid riigikogus ametivande. 

Pärast riigikogus ametivande andmist tutvusid ministrid oma uute tööruumidega ministeeriumis. 

«Eesti poliitika vajab häid spetsialiste ja oma ala tundvaid võimekaid inimesi ning soovin uuele töö- ja terviseministrile edu tema ametis,» ütles riigipea Kadriorus Riina Sikkutit ametisse nimetades.

Janek Mäggit riigihalduse ministriks nimetades rõhutas riigipea, et teeb seda raske südamega, sest tema hinnangul ei ole valitsuse liikme ja huviärist kasusaaja rollid ühildatavad. «Poliitiline mõjutustegevus ja üleminek sealt poliitikasse ja ka tagasi ei ole Eesti õigusruumis veel reguleeritud. Aga see ei tähenda, et see oleks vaid formaalne küsimus. See on riigivalitsemise aususe, avatuse ja läbipaistvuse küsimus. Ka hr Mäggi lubas, et pärast ministriameti lõppu ta poliitilise lobbyga teatud perioodi jooksul ei tegele,» ütles president Kaljulaid ning avaldas lootust, et värske minister leiab sellele probleemile ka kiire, selge ja arusaadava lahenduse. Seepeale vastas Mäggi Postimehe otsestuudios, et president ei öelnud, et ta ei tohi töötada oma ettevõttes. 

Lisaks tõi riigipea välja, et teda isiklikult häirib tõsiselt Mäggi üleolev suhtumine koduvägivalla vastasesse võitlusesse. «Kuid need väljaütlemised ei ole ohuks meie põhiseaduslikule korrale, mistõttu nimetan mõlemad ministrid täna ametisse,» ütles president Kaljulaid. Seepeale vastas Mäggi, et näiteks tsitaat «30-aastaselt on vallalise naise rong läinud» on kontekstist välja rebitud.

​Peaminister Jüri Ratas esitas täna Vabariigi President Kersti Kaljulaidile ettepaneku nimetada tervise- ja tööministriks Riina Sikkuti ning riigihalduse ministriks Janek Mäggi. President Kaljulaid kinnitas ministrid ametisse. Ministrid astuvad ametisse ametivande andmisega Riigikogu istungil täna, 2. mail.

«Tänan praegust tervise- ja tööministrit Jevgeni Ossinovskit ning riigihalduse ministrit Jaak Aabi pühendunud panuse eest valitsuse töösse. Praegusel koalitsioonil on ees ligi aasta valitsemisvastutuse kandmist, mille jooksul tuleb veel ühiselt ära teha mitmeid Eestit võrdsemaks, sidusamaks ja turvalisemaks muutvaid otsuseid,» ütles peaminister Jüri Ratas.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ameti võtab üle tervisepoliitika ekspert Riina Sikkut, kes töötas seni riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna. Riigihalduse ministri Jaak Aabi ametipostile asub kommunikatsiooniekspert Janek Mäggi.

Loe Lisaks:

Tervise- ja tööministriks saav Riina Sikkut astub sotside ridadesse ning lubab ministritööd tõsiselt võtta

Tagasi üles