Eesti saab keskpäeval ilmselt uued ministrid

Tühjad toolid valitsuse laua taga saavad täna uued kasutajad.

FOTO: Tairo Lutter

President Kersti Kaljulaid kohtub täna keskpäeval Kadriorus uute ministrikandidaatidega.

Peaminister Jüri Ratas esitleb täna keskpäeval Kadriorus president Kersti Kaljulaidile uusi ministrikandidaate ja teeb Vabariigi Presidendile ettepaneku kinnitada tervise- ja tööministriks Riina Sikkut ning riigihalduse ministriks Janek Mäggi.

Janek Mäggi peab loobuma seoses uue ametiga suhtekorraldusfirma Powerhouse juhtimisest. 1973. aastal sündinud Janek Mäggi on lõpetanud Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Ta on vähiravifondi Kingitud Elu üks asutajatest, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees, Maailma Kabeföderatsiooni president ning kirjutanud mitu luulekogu.

Sikkut on lõpetanud Vinni-Pajusti gümnaasiumi, Tartu Ülikoolis majanduse eriala ning omandanud 2010. aastal teadusmagistri kraadi tervisepoliitika erialal Londoni Ülikoolis. Ta töötas aastaid tervisepoliitika analüütiku ja programmijuhina Poliitikauuringute Keskuses Praxis. Alates 2017. aasta augustist tegutseb ta riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna.

Sikkut on uurinud põhjalikult Eesti sotsiaalkindlustussüsteemi jätkusuutliku rahastamise võimalusi, ressursijuhtimist haiglates ning analüüsinud muuhulgas vähipatsientide elukvaliteeti, HIVi mõju majandusele, uute ravimite soodusnimekirja lisamise protsessi ja tervishoiutöötajate väljarännet Eestist.

Tagasi üles