Keskerakonda astunud Mäggi tipp-poliitikuks hakkamisest: ma arvan, et pigem mitte
Pressikonverents järelvaadatav

Värske riigihalduse ministri kandidaat Janek Mäggi ütles Postimehele, et liitus Keskerakonnaga, kuna ükski minister ei saa olla poliitilisel ametikohal töötades täiesti sõltumatu. Tipp-poliitikuks Mäggi tulevikus siiski pigem ei hakka.

«No kui mul abikaasa palub, et vii prügiämber välja, siis ma selle välja viin. Ja kui peaminister ütleb, et ole minister, siis kuidas sa ütled «ei»?» kirjeldas Mäggi intervjuus Postimehele seda, kuidas temast ministri kandidaat sai. 

Nimelt otsustas Keskerakonna juhatus täna hommikul erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kinnitada riigihalduse ministri kandidaadiks ettevõtja Janek Mäggi. Vastava ettepanekuga läheb peaminister kolmapäeval presidendi juurde. Lisaks teatas Mäggi, et liitus täna Keskerakonnaga.

Mäggi sõnas juhatusele, et on valmis ministriametisse asuma ning panustama valitsuses, et igas Eesti nurgas oleks võimalik elada. «Eri töökohustustuste tõttu olen aastate jooksul külastanud väga erinevaid Eestimaa paiku. Olen teadlik kitsaskohtadest, mis on Tallinnast väljaspool ja soovin seniseid kogemusi kasutades anda oma osa sellesse, et neid muresid lahendada,» tõi Valgamaa juurtega Mäggi välja. Ta kinnitas, et liitub ka Keskerakonnaga ning kandideerib valimistel.

«Olen valmis kõvasti tööd tegema, et pälvida inimeste usaldus ja valmistada pettumus kriitikutele. Soovin mitte sõnades, vaid tegudega ministriametis paluda Eesti inimestelt mandaati järgmistel Riigikogu valimistel,» sõnas Mäggi.

Ettepaneku asuda riigihalduse ministriks tegi Janek Mäggile Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas silmas pidades Mäggi kogemusi organisatsioonide juhtimisel ja laialdast ühiskondlikku tegevust, mille käigus on ta panustanud Eesti kodanikuühiskonda, inimeste tervisesse, spordi edendamisse ja Eesti rahvusvahelisse mainesse.

«Riigireformi elluviimine, ühtlasema regionaalarengu tagamine ja sealjuures ka avaliku sektori töökohtade loomine maakondadesse nõuab tasakaalukat ja analüütilist lähenemist ning paljude osapooltega läbirääkimist. Olen kindel, et Janek Mäggi mitmekülgsed kogemused, avatud mõttemaailm ning Tartu Ülikoolis omandatud õigusharidus tulevad kasuks nii ministriametis kui ka poliitikas laiemalt,» tõi Ratas välja.

Janek Mäggi on kommunikatsiooniettevõtte Powerhouse asutaja. Ta on muu hulgas vähiravifondi «Kingitud elu» üks asutajatest, Tallinna Lastehaigla toetusfondi nõukogu esimees, Maailma Kabeföderatsiooni president ning kirjutanud mitu luulekogu. Janek Mäggil on magistrikraadiga võrdsustatud haridus õigusteaduses.

Tagasi üles