Kaja Kallas vastuses Pevkurile: kui sind tõepoolest huvitaks erakonna tervis, oleks õigem enda kandidatuur taandada

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kaja Kallas.

FOTO: Mariliis Ollino

Reformierakonna liige Kaja Kallas ütles vastuses erakonna esimees Hanno Pevkurile, et teda tõepoolest huvitaks erakonna tervis ja mitte konkreetne ametikoht, siis oleks õigem kanditatuur taandada ja lasta fraktsioonil toetada kedagi kolmandat.

Hea Hanno, 

Kui kolmapäeval rääkisime telefonitsi ja sa palusid, et ma ütleksin fraktsioonile, et ma sind toetan, siis ütlesin sulle, et ma ei saa seda teha. Sõnades oled sa mind justkui toetamas, teod aga räägivad sootuks muud. Rääkisime sellest, et pole üllatus, et fraktsioonis on terve rida inimesi, kes ei soovi sinule häält anda. Ütlesin sulle siis ja kordasin eile üle sinu vastamata  kõne peale tagasi helistades, et ma ei soovi valida pooli, sest mul on paadis vaja kõiki erakonna ja fraktsiooni liikmeid. Nii neid, kes sind toetavad, kui neid, kes seda ei tee. Seetõttu on minu arust õige tee teha demokraatlikud valimised, kus fraktsioon valib, keda ta toetab. Toimuvad ju korralised Riigikogu juhatuse valimised, kus igal juhul tuleb meil esitada oma kandidaat. Ja pole midagi väära sellest, kui see fraktsiooni kandidaat selgub valimiste teel.

Hanno, sul on olnud 3 aastat aega fraktsioonis sõpru võita, neist üks aasta erakonna esimehena.

Sa oled hetkel erakonna esimees, ometi asud siin listis mustama Keitu (Keit Pentus-Rosimannust - K. K.) ja Lainet (Laine Randjärve - K. K.), teades, et need kirjad võivad lekkida.

Kui sind tõepoolest huvitaks erakonna tervis ja mitte konkreetne ametikoht, siis oleks õigem kui sa oma kandidatuuri taandaksid ja laseksid fraktsioonil toetada kedagi kolmandat, kelle poolt hääletamisel pole kellelgi tõrget. Minu arvates on Kalle Laanet väärikas kandidaat, keda ei paina isikliku vimma taak ja kes saaks keskenduda Riigikogu aseesimehe tööle kulutamata aega ja energiat vanade arvete klaarimiseks.

Kaja

Tagasi üles