Pevkuri kõrval pürib riigikogu aseesimeheks ka Laanet

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kalle Laanet

FOTO: Liis Treimann

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni mitu liiget toetab Kalle Laanetit erakonna kandidaadina parlamendi aseesimehe kohale, see tähendab, et praegu riigikogu juhatusse kuuluv Hanno Pevkur ei pruugi uuel ametiajal sellel kohal jätkata.

Laanet ütles Postimehele, et on andnud nõusoleku kandideerida Reformierakonna kandidaadiks riigikogu juhatusse.

«Seda on keeruline öelda, mitu häält ma fraktsioonist saada võin, kuna hääletus on salajane. Kui palju fraktsiooni liikmeid mind toetab, ei hakka ma välja ütlema, las midagi jääb saladuseks ka,» ütles Laanet.

Lisaks Kalle Laanetile on avaldanud valmisolekut kandideerida riigikogu juhatusse ka praegune riigikogu aseesimees, Reformierakonna juhi kohalt taanduv Hanno Pevkur.

Hanno Pevkur ütles riigikogu aseesimeheks kandideerimist kommenteerides vaid seda, et eeldatavasti arutab fraktsioon seda teemat esmaspäeval.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul arutab fraktsioon kõiki kandidaate, keda riigikogu juhatusse välja pakutakse.

«Hanno taandumisest erakonna juhi kohalt ei järeldu siin midagi, need on korralised riigikogu juhatuse valimised ja kandideerimise võimalus on kõigil. Aga isikuvalikud ei määra siin poliitikavalikuid,» ütles Ligi.

Riigikogu valib uue juhatuse neljapäeval.

Tagasi üles