EKRE: valitsus peab Saksamaalt tagasi saadetud kvoodipagulaste tagasivõtmisest keelduma

EKRE juht Mart Helme.

FOTO: Madis Sinivee

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) leiab, et Eesti riik peab keelduma tagasi võtmast kolme Süüria kvoodipagulaste perekonda, kes said Eestis rahvusvahelise kaitse, kuid lahkusid 2017. aastal Saksamaale ja keda sealt nüüd Eestisse tagasi saadetakse.

EKRE esimees Mart Helme märkis, et Eesti on nendele inimestele rahvusvahelist kaitset tagades oma kohustuse täitnud.

«Kui kolm peret otsustasid sellest võimalusest loobuda, siis ei vastuta Eesti riik nende edasise käekäigu eest. Kui me sunnime inimesi vastu nende tahtmist mõnes riigis elama, siis on see sisuliselt osalemine orjakaubanduses,» selgitas Helme.

Helme hinnangul ei pea Eesti võtma endale vastutust selle eest, kui siia toodud perekonnad siit edasi Saksamaale minna tahavad. «Tuletame meelde, et põgenikke kutsus oma maale Angela Merkel, seega vastutab Saksamaa oma üleskutse tagajärgede eest. Saksamaa peab need pered oma hoole alla võtma, mitte saatma tagasi sinna, kuhu nad jõuda ei tahtnud. Lastega perede edasi-tagasi solgutamine on vale,» ütles Helme. Ta lisas, et rahvuskonservatiivid ebainimlikuks kogu üle Vahemere käivat immigrantide ülevedu, mis on olemuselt Euroopa Liidu ja heategevusorganisatsioonide poolt soositud inimkaubandus.

Saksamaa ametivõimud on määranud kolmele kvoodipagulaste perekonnale, kes sõitsid Eestist Saksamaale, riigist lahkumise kuupäeva ning ostnud neile lennukipiletid Eestisse.

Kolmes perekonnas on kokku 13 inimest ning nad lahkusid Eestist 2017. aastal erinevatel aegadel. Saksamaa on Eestit teavitanud inimestele määratud lahkumise kuupäevast kahel korral. Millal Saksamaalt Eestisse saadetud kvoodipagulased võiksid siia jõuda, ei ole praegu selge.

Tagasi üles
Back