Ratas kärpis Keskerakonna heldet pensionilubadust

Pensionitõusu on enne valimisi ikka lubatud.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kui eelmisel nädalal ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, et nende põhiline valmislubadus on tõsta pensione  saja euro võrra, siis peaminister Jüri Ratas kärpis seda lubadust märgatavalt.

«1. aprilli plaaniline pensionitõus on 6,3 protsenti, millega kasvab pension 416 eurolt 442 eurole. Millest aga mina ja ka Keskerakond räägib on see, et lisaks tuleks panna 60 kuni 70 eurot juurde , et tuua keskmine vanaduspension suhtelisest vaesusest välja,» vahendab ERR uudised peaministri Jüri Ratase intervjuud  Vikerraadio saates «Stuudios on peaminister».

Peaministri sõnul ei ole suhtelise vaesuse osas värskeid näitajaid, kuid 2016. aasta andmetel elas suhtelises vaesuses Eestis 276 000 inimest ehk 21,1 protsenti elanikkonnast. Ratase hinnangul on nende seas palju pensionäre.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles eelmisel nädalal ajalehele Lääne Elu, et Keskerakonna üheks tähtsaimaks valimislubadusteks eelseisvatel riigikogu valimistel võib saada erakorraline, 100-eurone pensionitõus.

Tagasi üles