Tallinn saab järgmistel valimistel kaks riigikogu liikme kohta juurde

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Riigikogulased.

FOTO: Eero Vabamägi

Järgmistel riigikogu valimistel saavad Tallinna valmisringkonnad juurde kaks mandaati, millest üks võetakse ära Kagu-Eesti valimisringkonnalt ning teine Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkonnalt

Ringkondadest välja jagatav mandaatide arv viiakse edaspidi vastavusse muutustega valijate elukohtades ning sellest võidab Tallinn ning kaotab Lõuna-Eesti, vahendab ERRi uudisteportaal. 

Järgmistel, 2019. aastal toimuvatel riigikogu valimistel saavad ühe mandaadi juurde Tallinna esimene ehk Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkond ning üks mandaat lisandub ka valimisringkonda, mis hõlmab Kesklinna, Lasnamäed ja Piritat.

Mandaatide jaotamisel lähtutakse ringkonna piiridest: praegu on need maakonnapõhised, Tallinnas linnaosapõhised ning eraldi valimisringkond on Tartu. 

2015. aasta valimistel oli Jõgeva- ja Tartumaal kaheksa mandaati ehk järgmistel valimistel on seal seitse mandaati. Võru-, Valga- ja Põlvamaal oli eelmistel valimistel üheksa mandaati ehk sinna jääb kaheksa mandaati.

Praegu on väiksem valimisringkond Lääne-Virumaa, sealt pääseb riigikogusse viis inimest. Suurim on aga Harju- ja Raplamaa, kus jagatakse 14 mandaati.

Tagasi üles