Rüütel: ma ei kiida heaks mõnede EKRE liikmete äärmuslikke seisukohti

Ingrid ja Arnold Rüütel

FOTO: Ardi Truija

President Arnold Rüütel, kes on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) auesimees, tunnistas, et ei kiida heaks EKRE mõnede liikmete äärmuslikke, ühiskonnas suurt kriitikat tekitanud seisukohti.

«Kriitikat EKRE suhtes tuleb vaadata väga erinevatest aspektidest. Vastavalt oma põhikirjalistele eesmärkidele on EKRE väga selgelt rõhutanud, et seistakse Eesti Vabariigi põhiseaduses fikseeritud seisukohtade eest. Soovime jääda peremeesteks omal maal ja eestlastena suudame seda kindlustada. Kriitikat pälvinud mõnede EKRE liikmete väljaütlemisi ei ole ma auesimehena kunagi heaks kiitnud. Olen püüdnud siin isiklike seisukohtadega neid teravusi vältida,» ütles Rüütel esmaspäeval BNS-ile.

EKRE liikmed on avaldanud meedias äärmuslikke seisukohti immigratsiooni, religiooni, sugude võrdsuse ja pereväärtuste osas, pälvides sellega paljude poliitiliste oponentide terava kriitika.

Rüütel sai EKRE auesimeheks, kui Rahvaliit, mille auesimees ta oli, liitus 2012. aastal Eesti Rahvusliku Liikumisega, millest kujunes Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.  

Rüütel oli Eesti president aastatel 2001-2006.  

Tagasi üles