Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaljulaid: EKREga liitu lubav Michal ei räägi Reformierakonna eest

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tallinn. 26JUN17. Keskerakonna juhatuse koosolek, kus arutati Yana Toomi ja Olga Ivanova küsimust. Toom ja Ivanova plaanivad välja tulla oma valimisnimekirjaga ja neid ähvardab erakonnast väljaviskamine. Pildil RAIMOND KALJULAID. Foto: Erik Prozes, Postimees | FOTO: ERIK PROZES/PM/SCANPIX BALTICS

Keskerakonna juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi hinnangul ei räägi Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal ilmselt erakonna eest, kui ta on valmis liituma EKREga ja välistab koostöö Keskerakonnaga.

Michal teatas, et Reformierakond on valmis tegema Tallinnas koostööd EKREga, kuid välistab kindlalt järgmiseks neljaks aastaks koostöö Keskerakonnaga. Raimond Kaljulaidi sõnul ei maksa Michali sõnu eriti tõsiselt võtta.

EKRE ja Reformierakonna liit oleks Kaljulaidi hinnangul ebatõenäoline ja suurele osale Reformierakonna liikmetest ning valijatest täiesti vastuvõetamatu. Ta tuletas meelde, mida ütles hiljuti EKRE kohta Reformierakonna fraktsiooni liige Heidy Purga: «EKRE teeb meie ühiskonnas ainult seda, mis irriteerib, sest see tekitab diskussiooni ja diskussioon omakorda toob hääli. Nad ei lähtu kahjuks väärtustest, on vaid populism /... / Sellisel erakonnal ei ole vastutustunnet Eesti ees, kes hävitab, eitab, piirab, sulgeb ja on lihtsalt jõhker.»

Kaljulaidi sõnul on koostöö välistamine Keskerakonnaga pigem Reformierakonna endise esimehe Andrus Ansipi eelmise kümnendi hitt, millega tänase Keskerakonna puhul enam pole mõtet välja tulla.

«Keskerakond on peaministri erakond, valitsust juhtiv erakond. Kui Reformierakonna esinumber Tallinnas välistab Keskerakonnaga koostöö Tallinnas, siis sellest kaotab Reformierakond, mitte meie. See näitab, et Michal on kibestunud ja ei ole üle saanud esimehe kohast ja ministriportfellist ilma jäämisest,» ütles Kaljulaid.

«Ma spekuleerin, et EKREga koostöö tegemist tahab väga väike osa Reformierakonnast,» sõnas Kaljulaid. «On näha, et koostööd juba tehakse ja ka Tallinna valimiste kontekstis. Mõistlikud inimesed Reformierakonnast sellega kindlasti kaasa ei lähe. Mina ei kujuta ette, et Kaja Kallas või Yoko Alender kirjutaks sellele alla. Mis tähendab, et Michal ei räägi selliseid avaldusi tehes enam Reformierakonna nimel.»

Tagasi üles