Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valimisliite saab registreerimiseks esitada veel kaks päeva

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Valimisliidud Savisaare Liit ja Tegus Tallinn teatasid pressikonverentsil, et lähevad valimistele ühise nimekirjaga. | FOTO: Kristjan Teedema

Homme, augustikuu viimasel päeval lõpeb valimisliitude registreerimiseks esitamine oktoobris toimuvateks kohaliku omavalitsuse volikogude valimisteks.

Kandidaate saab registreerimiseks esitada kuni 5. septembri kella 18ni.

Valimisliite ja kandidaate registreerivad valla ja linna valimiskomisjonid, nende asukoha ja tööaja leiab vastava valla või linna kodulehelt ning veebilehelt www.valimised.ee.

«Eileõhtuse seisuga oli üle Eesti registreerimiseks esitatud ligi 80 valimisliitu,» sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel. Neli aastat tagasi osales kohalikel valimistel 292 valimisliitu.

Valimisliit peab sõlmima seltsingulepingu, mis reguleerib liikmete omavahelisi suhteid. Lepingu näidis on saadaval ka valimiste veebilehel.

Kohalike valimistel on kandideerimisõigus hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on 1. augusti seisuga omavalitsuses, kus ta soovib kandideerida.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril, valimispäev on 15. oktoobril.

Tagasi üles